Влада працює

Суворішають вимоги до перебування непрацюючих на обліку у центрі зайнятості

Особи, котрі звертаються до центрів зайнятості за допомогою у працевлаштуванні, повинні бути добре обізнаними зі своїми правами та обов’язками.

Право на матеріальне забезпечення мають тільки дисципліновані та пунктуальні клієнти, які чітко дотримуються рекомендацій особистих консультантів, беруть участь у семінарах, тренінгах, міні-ярмарках і ярмарках вакансій, а головне – активно шукають свого працедавця, використовуючи для цього всі можливості.

Якщо ж особа не дотримується цих правил, до неї застосовуються санкції впливу, зокрема термін отримання допомоги з безробіття скорочується.

Період виплати матеріального забезпечення зменшується у чотирьох випадках 1) Найчастіше безробітні не приходять до центру зайнятості з метою пошуку роботи у визначений і погоджений із ними час. 2) Другий доволі поширений випадок стосується осіб, якимвидані скерування на роботу. Отримавши його, безробітний повинен звернутися до працедавця упродовж 7 календарних днів. Якщо ж цей термін він порушив, то період виплати допомоги з безробіття буде зменшений. 3) Ще дві умови застосування санкцій пов’язані з професійним навчанням: особа без професії чи спеціальності, котра вперше шукає роботу, не має права відмовитися від пропозиції здобути затребуваний на ринку праці фах, за яким їй гарантоване працевлаштування. У іншому випадку її чекають санкції у вигляді скорочення матеріального забезпечення. Ця норма також стосується тих, хто бажає відновити трудову діяльність після шестимісячної перерви і відмовляється від професійного навчання. 4) І нарешті четвертий випадок: у разі закінчення курсів, на які особа була скерована центром зайнятості, вона повинна прийти до центру зайнятості на наступний день після завершення навчання. У разі порушення без поважної причини цього строку виплата допомоги з безробіття також скорочується.

Термін виплати допомоги з безробіття для застрахованих осіб становить 360 календарних днів, для незастрахованих – 180. Скорочення виплати матеріального забезпечення може коливатися від 15 до 90 календарних днів і залежить від кількості порушень.

Голос Сокальщини на GoogleNews