Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Торік жителі області здали майже 38 кілограм ртуті на утилізацію

Торік жителі області здали майже 38 кг ртуті на утилізацію: як діяти у випадку виявлення або розливу небезпечної речовини

Ртуть — це надзвичайно токсична речовина, яка може завдати серйозної шкоди як здоров’ю людини, так і навколишньому середовищу.

Хоча виробництво ртутних приладів, як-от термометрів, припинили в Україні з 2012 року, ртуть досі можна знайти в побутових приладах, таких як люмінесцентні лампи та старі термостати.

Як діяти у випадку виявлення або розливу ртуті, і де можна безпечно здати такі прилади для утилізації нагадують у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

За інформацією департаменту від початку 2023 року зафіксували понад 100 випадків виявлення ртуті в побуті. Усього за рік жителі області здали приблизно 37,9 кг ртуті на утилізацію.

У 2024 році тільки по м. Львову управління з питань цивільного захисту та територіальної оборони Львівської міської ради вже зібрало для подальшої утилізації 26,5 кг ртуті.

Якщо у вас вдома стався розлив ртуті, наприклад, при розбитті ртутного термометра, необхідно діяти швидко, щоб мінімізувати ризик отруєння парами ртуті:

Симптоми отруєння парами ртуті

Отруєння ртуттю небезпечне тим, що симптоми можуть з’являтися не одразу. Ось основні ознаки:

Якщо ви помітили такі симптоми, особливо після контакту з ртуттю, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Перша допомога при отруєнні ртуттю:

Якщо є можливість, вимкніть всі джерела тепла в приміщенні, де розлилась ртуть, щоб знизити швидкість випаровування.

«Кожен з нас повинен усвідомлювати серйозність небезпеки, яку несе ртуть. Відсутність належної реакції на розлив ртуті або неналежна утилізація може призвести до катастрофічних наслідків для життя та здоров’я. Закликаю всіх жителів області бути обережними та своєчасно здавати ртутні прилади на утилізацію до спеціальних пунктів прийому», – закликав директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Ігор ТУЗ.

При виявленні ртутних приладів (на території громад області), необхідно негайно сповістити місцеві органи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, або поліцію.

У Львові ртутні прилади також можна здати за адресою: вул. Донецька, 7 (кабінет №201, другий поверх), Управління з питань цивільного захисту та територіальної оборони Львівської міської ради.

Exit mobile version