Головна / Влада працює / Транскордонна співпраця єднає народи

Транскордонна співпраця єднає народи

Нещодавно голови Жовківської та Сокальської районних рад Тадей Швай та Ігор Дацюк організували міжнародну конференцію адміністрації та рятувальних служб «Співпраця заради безпеки». Це був своєрідний заключний акорд проекту «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: Томашів Любельський-Жовква-Сокаль», на яку запросили представників Львівської обласної, районної, місцевих рад, обласної та районної адміністрацій, депутатів обласної та районної рад, рятувальних служб, а також партнерів по проекту – делегацію з Польщі, яку очолював староста Томашівського повіту Ян Ковальчик. Завдяки цьому проекту Сокальщина отримала сучасну пожежну машину.

З найщирішими вітаннями до присутніх звернулися організатори конференції. Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк сказав:

– Ми раді бачити таке поважне зібрання у цій конференцзалі, на завершення міжнародного проекту. Ця конференція розв`язує частково кілька питань, носить характер міжнародної співпраці, а також має практичне застосування. Наш регіон географічно розташований на кордоні з Польщею, на кордоні з Євросоюзом. Тут наші політичні, економічні, суспільні інтереси. Ми ментально є європейською країною, ми ментально – європейці. І заявляємо, декларуємо: хочемо і будемо співпрацювати з Євросоюзом, з нашими друзями з Республіки Польща. Тішимося з того, що цей міжнародний проект має дуже практичну мету. Це перший інфраструктурний ґранд в Україні, завдяки якому ми залучили кошти, майже два мільйони гривень, в Жовківський та Сокальський райони, для придбання нових пожежних автомобілів сучасного європейського зразка. Їх ви зможете побачити на представленні. В нас також тісно переплітаються економічні інтереси, адже кордон не роз`єднує, а швидше єднає. Нам необхідно тісніше співпрацювати, розвивати нашу інфраструктуру, а також партнерські стосунки з Польщею. Сподіваюся, що цей міжнародний проект, який завершується, буде не першим і не останнім, а наша співпраця – тіснішою, і ми з нашими друзями з Польщі реалізовуватимемо більш глобальні та стратегічні проекти, і втілюватимемо їх в життя на наших теренах. Про важливість перспективи та підтримку транскордонної співпраці говорили: заступник голови Львівської обласної ради Валерій П`ятак, заступник голови Львівської обласної адміністрації Сергій Василенко, віцеконсул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Марцін Зєнєвич, голова Жовківської райдержадміністрації Степан Ціолковський, староста Томашівськолго повіту Ян Ковальчик. У міжнародній конференції також взяли участь начальник відділу Головного управління ДСНС України у Львівській області Олег Штангрет, старший експерт Спільного Технічного Секретаріату програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна Василь Хім’як. Заступник голови Сокальської райдержадміністрації Лариса Фарин передала вітальні слова від голови РДА Наталії Карташової.

Староста Томашівського повіту Ян Ковальчик вручив відзнаки та дипломи головам Жовківської та Сокальської районних рад Тадею Шваю та Ігорю Дацюку, а також головам РДА, і всім, хто з української сторони брав участь у цьому проекті. Голови Сокальської та Жовківської районних рад Ігор Дацюк та Тадей Швай теж вручили подарунки польським партнерам.
Далі комендант Державної пожежної у Томашові Любельському Станіслав Кєлєх зробив аналіз проекту «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: Томашів ЛюбельськийЖовкваСокаль». Викладач кафедри пожежної та аварійної рятувальної техніки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, капітан служби цивільного захисту Олександр Придатко дав характеристики пожежних автомобілів, отриманих в рамках проекту. Проаналізував сучасний стан пожежної безпеки в Україні, акцентував увагу на критеріях її оцінки та проблемах забезпечення старший викладач кафедри наглядовопрофілактичної діяльності Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, підполковник служби цивільного захисту Володимир Кузиляк, а викладач кафедри пожежної тактики та аварійнорятувальних робіт цього ж університету Дмитро Чалий розповів про практичну підготовку курсантів та студентів вишу. З досвідом Жовківщини у певних аспектах українськопольської транскордонної співпраці ознайомив президент фонду «Міжнародна співпраця для Жовкви» Володимир Герич. «Про історію та сучасні засади функціонування Добровільної пожежної охорони Республіки Польща» розповів голова правління Добровільної пожежної охорони Томашівського повіту Республіки Польща Казімєж Органіста.

Учасники конференції мали змогу оглянути пожежні автомобілі і побачити їх у дії. Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, підсумовуючи участь у проекті, зазначив:

– Цей проект приніс для нас не лише господарську вигоду, а значно більше у напрямі міжнародної стратегічної співпраці. Сподіваюся, що і далі братимемо участь у їх написанні, і вони принесуть користь нашому регіону.

Закінчуючи міжнародну конференцію, староста Томашівського повіту Ян Ковальчик пригадав настанову Святійшого Отця Івана Павла II, що наші два великих народи, яких роз`єднувало минуле, нині повинні поєднатися. І така транскордонна співпраця у різних сферах якраз є свідченням можливості такого єднання.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!