Влада працює

У Брюховичах демонтували радянський пам’ятник: скульптуру перемістять до музею «Територія Терору». Відео

Сьогодні у смт Брюховичі, у межах деколонізації, демонтували пам’ятник радянської епохи «Мати-Батьківщина». Скульптура була виготовлена на Львівській кераміко-скульптурній фабриці у 1956 році і є пам’яткою історії. Її перенесуть до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору».

Також у Львівській громаді мають демонтувати скульптуру «Воїн», що у Винниках. Пам’ятник також є пам’яткою історії і його теж перенесуть до музею «Територія Терору».

Нагадаємо, рішення про демонтаж цих пам’ятників раніше затвердила робоча група щодо деколонізації топоніміки у Львові.

«На засіданні робочої групи було прийнято рішення про демонтаж та перенесення кількох скульптур, оскільки вони підпадають під елементи колонізації. Прийнято рішення перемістити їх до музею «Територія Терору». Дорожня карта зайняла певний час, бо це – пам’ятки. І це ускладнює процес. Та ми пройшли всі процедури, отримали необхідні дозволи і сьогодні демонтували першу скульптуру – «Мати-Батьківщина», що у Брюховичах. Вона буде зберігатися у нашому музеї тоталітарних режимів. Там зберігаються і елементи з комплексу, що був на вул. Стрийській, та низка інших радянських елементів, які раніше демонтували у Львові», – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Додамо, у квітні 2022 року у Львові створили робочу групу, головним завданням якої є деколонізація топоніміки та заборона використання у Львівській громаді географічних назв та символіки росії. На сьогодні, за результатами напрацювань робочої групи, у Львівській МТГ вже перейменовано 50 вулиць.

Голос Сокальщини на GoogleNews