Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

У Брюховичах до Дня працівників лісу відкрили інноваційний лісорозсадницький комплекс

Тут за сучасними шведськими технологіями вирощуватимуть сіянці лісових порід для відновлення Карпат та лісів рівнинної частини. Це перший в Україні такий центр.

Комплекс із вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою відкрили на базі Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру. Урочистості щодо старту роботи відвідав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Його та представників місцевої влади, зокрема, ознайомили з технологічним процесом роботи комплексу.

«Чи не кожного дня у новинах ми бачимо жахливі кадри, коли вирубують ліси, нищать парки. Таке враження, що ніж проходить через серце. Приїжджаєш сюди і ти бачиш сотні тисяч саджанців, які будуть висаджувати, і є надія, що ми будемо дихати свіжим повітрям, будемо мати естетичну насолоду від споглядання цієї краси. Велика подяка колективу, який це робить у непростих умовах, бо завжди є охочі «допомогти», пан Дейнека це прекрасно знає. Коли ти робиш роботу, то завжди є люди, які критикують. Коли нічого не робиш – ти нікому не заважаєш. Велика подяка вам, шановні друзі, лісники, щоб вам ніхто не заважав, щоб у нашому місті та області красивих дерев ставало більше і більше», – підкреслив мер міста.

Відтак, від громади міста Андрій Садовий вручив подяки: Лідії Ходзінській, головному бухгалтеру підприємства, та Федору Пелиньо, директору державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Довідка

Інноваційний лісорозсадницький комплекс із вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою працює на основі технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

Під час реалізації проєкту здійснено:

У збудованому розсаднику вирощуватимуть сіянці біотичностійких, високопродуктивних  лісових порід  для відновлення лісів Карпат та рівнинної частини: ялиця біла, бук лісовий, сосна звичайна, дуб звичайний, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші. За один цикл вирощується 3,5 млн. сіянців із закритою кореневою системою. В перспективі, з використанням наявних теплиць на підприємствах Львівського ОУЛМГ, проєкт дасть змогу додатково отримати 3,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн – із покращеною кореневою системою. Сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 10 млн. сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Кошторисна вартість проєкту становить 89,0 млн грн., зокрема закупівля обладнання та устаткування – 48,5 млн грн. Проект реалізовано за рахунок коштів: державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ (41,1 млн грн), обласного бюджету Львівської області (36,4 млн грн), Львівської об’єднаної територіальної громади (11,5 млн грн).

фото: Роман Балук

Exit mobile version