Влада працює

У Львівській області 1400 камер розпізнають людей та автомобілі – проєкт розробив Львівський ІТ-кластер

Проєкт розробив Львівський ІТ-кластер за підтримки Львівської ОВА та Головного управління Нацполіції Львівської області.

Сьогодні, 22 вересня, проєкт представили заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, який перебуває з візитом на Львівщині.

«Vision» – система надточного розпізнавання людей та автомобілів, яка значно розширила функціонал централізованої системи відеоспостереження у Львівській області.

Так, по області встановили 1400 камер відеоспостереження, які допомагають розслідувати кримінальні правопорушення та знаходити злочинців. Фахівці, які працюють з інтегрованою системою відеоспостереження Львівської області, можуть отримувати дані з інших областей.

Розробка є доповненням програми «Безпечна Львівщина». «Vision» – це розвиток і надання нових функцій цій програмі. За допомогою «Vision»  можна аналізувати цифрові дані, що надходять з камер, робити це швидше, краще розпізнавати номерні знаки, марки автомобілів, обличчя людей тощо.

Така ж система діє ще у шести областях України. Завдяки їй лише на Львівщині з квітня вдалося розкрити більше 170 тяжких та особливо тяжких злочинів.

Кирило Тимошенко зазначив, що використання таких систем у кожній області дасть можливість у найкоротші терміни знайти злочинця чи транспортний засіб, на якому він пересувався, в якій би області той не перебував. Він також наголосив, що важливо, щоб всі області використовували єдину систему, яка дозволить поліції різних регіонів України ще ефективніше співпрацювати у розкритті злочинів.

«Ми маємо створити безпечні умови для життя і безпечне середовище – це одна з умов, чому люди мають хотіти жити тут, на Львівщині. Для отримання максимального результату від системи, потрібно, щоб її встановила у себе кожна громада області. Це дозволить якнайкраще відстежити пересування осіб, які перебувають у розшуку, та транспортних засобів у межах Львівщини», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Сьогодні на Львівщині, в умовах війни, ми розвиваємо систему відеонагляду і досягаємо вже тих результатів, які дають нам сміливість сказати, що злочинність на території області набагато зменшилася. Завдяки цій системі злочинність контрольована Національною поліцією у межах недопущення її розвитку. Тому що злочинець може залишати свої цифрові сліди і, відслідкувавши їх за допомогою системи відеонагляду, ми зможемо його ідентифікувати та притягнути до кримінальної відповідальності», – наголосив начальник Головного управління Нацполіції Львівської області Олександр Шляховський.

Голос Сокальщини на GoogleNews