Презентували документ сьогодні на засіданні комітету з доступності об’єктів громадського та житлового середовища у Львівській МТГ. До складу комітету входять керівники всіх структурних підрозділів мерії, голови районних адміністрацій, представники громадських організацій, депутати.
Як наголошує Ірина Маруняк, уповноважена Львівської міської ради з питань доступності, голова комітету, Стратегія охоплює всі сфери життя та побуту маломобільних осіб. Її ціль – створити сприятливе середовище і забезпечити усі можливості та умови для маломобільних і осіб з інвалідністю реалізувати свої права, отримати якісні послуги, а також мати можливість для самореалізації та праці.
«Навіть у мирний час в суспільстві є значний відсоток маломобільних осіб, які потребують інклюзивного середовища. А в часі війни цей відсоток зростає, бо зростає кількість людей з інвалідністю. Відтак держава, суспільство, як вияв поваги до гідності таких осіб, має забезпечити їм належні умови для доступу до усіх необхідних сервісів, та можливість для самореалізації – навчання і праці. Тому створення безбар’єрного середовища має охоплювати всі сфери нашого життя. Починаючи від можливості вийти з власної квартири, дістатися зупинки громадського транспорту, скористатися цим транспортом, потрапити у заклад, який необхідно – чи це заклад, який надає певну послугу – ЦНАП, лікарня, чи культурний або освітній заклад – театр, університет, чи місце праці.
Тому, документ, який нам вдалося напрацювати, показує, в яких напрямках ми будем працювати в частині безбар’єрності. А це:
– фізична безбар’єрність;
– інформаційна безбар’єрність;
– цифрова безбар’єрність;
– суспільна та громадянська безбар’єрність;
– освітня безбар’єрність;
– економічна безбар’єрність.
Відтак, напрацьована Стратегія передбачає конкретні заходи впровадження – конкретні кроки, які будуть робити відповідальні підрозділи», – розповідає Ірина Маруняк.
Далі цей документ винесуть на розгляд і затвердження сесії Львівської міської ради, після обговорення і погодження профільними депутатськими комісіями.
Відповідно до цілей Стратегії створення та розвитку безбар’єрного простору, у Львові активно працюватимуть для:
– забезпечення фізичної доступність місць проживання, роботи, об’єктів продажу товару та закладів надання послуг у різноманітних сферах;
– забезпечення фізичної доступності вуличної мережі, громадських просторів та місць відпочинку;
– забезпечення доступності громадського транспорту та транспортної інфраструктури.
Відтак це передбачає облаштування пандусів і підйомників у будинках, облаштування безбарєрного простору біля будинків і на зупинках громадського транспорту, доступний, низькопідлоговий транспорт, облаштування елементів доступності в конкретних закладах.
«У напрямку цифрової та інформаційної безбар’єрності будемо працювати над забезпечення доступності публічної інформації, електронних сервісів, підвищенням рівня доступності культурного, освітнього, спортивного та медійного контенту, збільшенням кількості подій у соціально-економічному житті мешканців громади, які забезпечені титруванням, перекладом на жестову мову та аудіодискрипцією (тифлокоментуванням).
А освітня і економічна безбар’єрність передбачатиме створення умов для задоволення унікальних освітніх потреб маломобільних осіб та осіб з інвалідністю, та забезпечення можливості для них працювати, займатися підприємницькою діяльністю, розвиватися та ін.
Для нас важливо, щоб наша робота мала добрий результат для людей, які цього потребують, і щоб наше місто було максимально доступним. Бо маломобільна особа, особа з інвалідністю має мати можливості повноцінно жити в інклюзивному середовищі. І про це наша Стратегія. Тому роботи багато», – додає Ірина Маруняк.