Влада працює

У Львові відновили історичну браму на вулиці Єфремова

У Франківському районі Львова, на вул. Єфремова, 70, відновили ще одну історичну браму. Реставрацію провели в межах міської Програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища. Відновлювати двері розпочали ще до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

«Деревина цих дубових дверей була дуже «покручена», нам довелося її вирівнювати та замінити до 10% вже непридатного матеріалу. Також ми зафіксували коробку дверей та замінили завіси, які були вщент зношені. Довелося виготовити і нові ручки дверей, яких взагалі не було: хтось їх поцупив чи зняв відносно нещодавно, адже автентичні ми знайшли на фото у Google Maps. І за цим фото виготовили нові»,– розповів реставратор Павло Войтович.

Також у дверях на вул. Єфремова, 70 замінили поріг і виготовили нові решітки. «Старі решітки не збереглися зовсім. Тож ми орієнтувалися на сліди від автентичних, які залишилися на дереві. Також ці двері колись мали фацетоване скло, яке було втрачене: ми повернули його на місце», – додає фахівець.

«Загальна вартість робіт – 62 000 грн. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців склав майже 18 600 грн», – зазначив директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Загалом, з 2018 року, у межах Програми співфінансування, яка має на меті допомогти мешканцям у реставрації цінних елементів історичних будинків, у Львові відновили 167 брам.

Голос Сокальщини на GoogleNews