За словами керівниці управління екології та природних ресурсів Олександри Сладкової, у львівських парках поступово закуповують та використовуватимуть щебеневий відсів для посипання доріжок там, де це можливо. Використання такої суміші не несе загрози зеленим насадженням, як сіль, та є більш естетичним та економним за використання піскосуміші
«Ми певний час вивчали імовірність використання щебеневого відсіву у парках, а не просто піску чи солі із піском. Тепер ми вирішили проекспериментувати і виявили, що це виглядає доволі естетично та зручно.
Наразі усі парки поступово закуповують щебеневу суміш. Втім, кожний з них ми розглядали окремо та врахували особливості. Наприклад, у парку «На Валах» є сходи, які ми вирішили, що все ж потрібно посипати сіллю. Натомість там, де немає сходів, ухилів чи значних нерівностей, то ми будемо поступово переходити на відсів.
Пісок в принципі, сам по собі, є безпечним, але неестетично виглядає, у плані того, що забруднює все навколо. Натомість небезпечною залишається сіль, яка шкодить насадженням. Але якщо пісок використовувати без солі, то він просто змерзається, і його навіть розсипати неможливо.
Щебеневий відсів не є дуже дорогим, тому що, по суті, це є відходи із кам’яних кар’єрів, яких в Україні є досить багато. Тому ми хочемо у парках максимально перейти на щебеневий відсів, тим паче, що там це зробити – не проблема. Відсів проблемно використовувати лише на проїзній частині. Окрім того, відсіву потрібно менше, адже пісок необхідно постійно розкидати, а щебінь залишається на доріжках. Навесні ж його теж не обов’язково збирати, можна просто змести на ґрунт, адже ці камінці не нестимуть ніякої шкоди», – розповіла Олександра Сладкова.