Влада працює

У ПП “Угринів – Долгобичів” відкриють додатковий пункт пропуску для порожніх вантажівок та цистерн

Україна та Польща сьогодні, 4 грудня, відкриють додатковий пункт пропуску “Угринів – Долгобичів” для порожніх вантажівок та цистерн на виїзд з України.

Як повідомив глава Мінінфраструктури Олександр Кубраков, це загальний пункт пропуску, який зазвичай працював лише для легкового транспорту та автобусів.

За його словами, відкриття цього пункту пропуску – перший крок для розблокування кордону, зменшення черг та збільшення пропускної спроможності українсько-польського кордону. Пропускний пункт працюватиме у тестовому режимі та зможе дозволяти виїзд понад 100 вантажівок на добу.

При цьому 1 грудня Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що разом із Міністерством інфраструктури Польщі “спільно напрацьовують заходи щодо розблокування кордону”. “Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розробку Плану дій щодо розвитку українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розвитку) вже готова)”.

Польські перевізники блокують рух вантажівок кількома пунктами пропуску на польсько-українському кордоні з 6 листопада. Вони вимагають повернення дозволів для українських водіїв та вилучення польських машин з електронної черги, а також хочуть позачергово випускати з території України порожні польські вантажівки. Внаслідок цього на кордоні з Польщею застрягли кілька тисяч українських вантажівок.

Голос Сокальщини на GoogleNews