Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У райдержадміністрації відбулося засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

У райдержадміністрації відбулося засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке вела керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Марія Христинич. Присутні розглянули ряд актуальних питань. Зокрема, про проведення заходів щодо профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі та правової освіти населення під час виїздів мобільних консультативних пунктів доповідав директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА Ігор Дещаківський. Він відзначив, що працівники РЦСССМ за перше півріччя провели 32 лекціїтренінги на тему: «ВІЛ/СНІД», «Запобігання шкідливим звичкам», які прочитали в 14 навчальних закладах. В рамках діяльності МКП соціальнопрофілактичною роботою охоплено 507 дітей до 18 років. Розповсюджено буклети «Обери своє майбутнє або його протилежність», «Захисти себе сам», «Майбутнє у твоїх руках», «Гепатит В». Проводилися також виїзні лекції у пришкільних таборах, розповсюджували інформаційнопросвітницькі матеріали, проводили анкетування серед молоді. Водночас на ТРК «Сокаль» виходила в ефір соціальна реклама на тему: «Формування здорового способу життя», «Протидія ВІЛінфекції/Сніду».

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Галина Ложовська розповіла про методи покращення та сприяння правової освіти соціально незахищених верств населення. Вона повідомила, що проводиться призначення та виплата більш як 15 видів соціальних допомог, із них 11 – державних, які фінансуються із державного бюджету, решта – із обласного і районного. Порівняно із минулими роками збільшилася кількість не лише видів допомог, але й кількість наданих населенню пільг. Присутні заслухали начальника ВКМСД Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області, капітана міліції Ірину Мроць. Вона зазначила, що за шість місяців цього року на території Сокальського району неповнолітні скоїли сім злочинів за участю п“яти неповнолітніх, що на 5 менше, ніж було торік. За звітний період працівники ВКМСД виявили і поставили на облік сім неповнолітніх. І нині у них на обліку перебуває 15 осіб. З ними та їх батьками систематично проводяться профілактичні бесіди про недопустимість вчинення повторних злочинів та правопорушень. Акцентується увага батьків на необхідності належного виховання дітей. Також на обліку перебуває 10 неблагополучних сімей. За 6 місяців 2011 року виявлено один випадок втягнення дітей у злочинну діяльність та два – злісного ухилення батьків від виконання своїх батьківських обов“язків, що призвели до тяжких наслідків. Працівники відділення склали і скерували до суду 97 адміністративних протоколів за скоєння правопорушень, передбачених КУпАП, з них 41 протокол склали на неповнолітніх.

Директор РЦБС Тетяна Лобода акцентувала увагу на правовому вихованні молоді засобами бібліотечного впливу. Нині правоосвітня функція бібліотечної системи на Сокальщині реалізується у різних формах. Однак основне її завдання – надання загальнодоступної правової інформації і формування у юнацтва високого рівня правової культури. Правове виховання молоді здійснюється бібліотеками РЦБС згідно з районною програмою правової освіти населення Сокальського району на 20112012 роки, річних, квартальних планів роботи бібліотек, анкетувань серед читачів «Бібліотека. Читач. Право», які дозволяють вести роботу по формуванню правової культури не епізодично, від випадку до випадку, а систематично, маючи за собою певну мету, завдання і шляхи вирішення поставлених завдань. Водночас нові інформаційні технології, зокрема Інтернет, відкривають великі можливості для бібліотек та їх користувачів. Поки що таку послугу надають лише в ЦРБ та РДБ. Аби читачі краще орієнтувалися в правовій інформації у довідковобібліотечному апараті бібліотек, РЦБС відкрито тематичні рубрики правової тематики – «Правова відповідальність неповнолітніх», «Права жінок», «Гендерна політика» та інші… Пріоритетну роль у правовому вихованні відіграють активні форми масової роботи, до яких належать різноманітні види дискусій, ситуаційнорольові ігри, тренінги, тижні правових знань, дні правової книги тощо.

Начальник Сокальського районного управління юстиції Андрій Олесько ознайомив присутніх з основними положеннями Закону України «Про засоби запобігання і протидії корупції». Доповідачі акцентували увагу на співпрацю органів виконавчої влади, освітніх закладів, установ, організацій в напрямку правової освіти населення, а також окреслили проблемні питання в роботі. Члени координаційної ради вирішили з метою профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі та покращення правової освіти населення проводити спільні виїзди працівників соціальних служб та управлінь РДА в населені пункти району, а також звернутися до голів місцевих рад з проханням обмежити час роботи розважальних закладів.

Любов ПУЗИЧ.

Exit mobile version