Головна / Влада працює / Участь у проектах – користь для громади

Участь у проектах – користь для громади

6-7 червня у Волсвинській, Ванівській, Варязькій і Тартаківській сільських радах пройшли навчальноознайомчі семінари з реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Він впроваджується в усіх регіонах України, і передбачає партнерство з 200 районами та 900 місцевими радами. Нещодавно цей проект стартував і на Сокальщині, він фінансується Європейським Союзом і співфінансується Радою розвитку ООН.

В семінарі взяли участь координатори Львівського обласного ресурсного центру громад Ігор Назар та Юрій Грицевич, координатор проекту від Сокальщини, заступник голови районної ради Володимир Чуб, радник районної ради Василь Козира, головний спеціаліст відділу економіки Сокальської РДА Олег Юзефик, сільські голови, які беруть участь в проекті та активісти сіл. Присутні переглянули фільм, в якому підсумовано першу фазу проекту, яка тривала з 2008ого по 2011ий. Учасники семінару погодилися, що проект приніс чималу користь для громад, які брали в ньому участь.

Після перегляду фільму Ігор Назар розповів присутнім детальніше про проект. 31 травня минулого року підписали Угоду між Урядом України та ЄС стосовно впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громадуІІ» в Україні. Згодом – Угоду між ПРООН, Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою.

Конкурс для відбору населених пунктів, які братимуть участь в проекті, було оголошено 27 березня 2012 року під час районного семінарупредставлення. Тоді ж і підписали Угоду про партнерство між Сокальською районною радою, райдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН. Вісім сільських рад Сокальського району надіслали свої заявки до Львівського офісу проекту. Бралися до уваги такі критерії: соціальноекономічні показники, доступ до питної води, якість системи охорони здоров’я, енергоефективність, стан навколишнього середовища, готовність до зобов’язань в рамках проекту та мотивація до використання методології розвитку з залученням громад.

16 травня затвердили список населених пунктів Сокальського району, що протягом наступних трьох років співпрацюватимуть з проектом ЄС та Програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громадуІІ» за напрямом «Відтворення методології МРГ».

За результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір чотирьох сільських рад Сокальщини для участі в проекті: Волсвинської, Ванівської, Варязької і Тартаківської, а Лучицька, Опільська, Волицька та Жвирківська – включені до резерву.

Ігор Назар розповів, що партнерство в проекті відбувається на обласному, районному та сільському рівнях. Для сільських громад проводяться навчання, тренінги, семінари, тобто вони не залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Координатори проекту навчають представників громад в питаннях планування, управління, фінансового менеджменту. Пріоритетними напрямами другої фази проекту є охорона здоров’я, енергозбереження, охорона навколишнього середовища, водопостачання, економічні ініціативи.

Координатори проекту наголосили, що у відібраних населених пунктах мешканці зможуть створити і зареєструвати громадську організацію, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати один проект для реалізації. Проект фінансуватимуть внески МРГ – 2600 доларів, районний бюджет – 30 000 грн., обласний бюджет – 34 000 грн. Але обов’язковою його умовою є внесок громади – 5% від вартості проекту. Орієнтовна вартість проекту – 120150 тис. грн.

Мабуть, усі хочуть жити в комфортних умовах, користуватись якісними послугами, але чомусь люди чекають, що хтось прийде і щось для них зробить. Не потрібно сидіти, склавши руки, а треба самим докладати зусиль для покращення життя. Думаю, проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде успішним і мешканці сіл братимуть активну участь в його реалізації.

Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!