Влада працює

В Червонограді хочуть створити музей шахтарської справи з допомогою німецьких фахівців з гірничого регіону Рейн-Вестфалія

Минулого тижня на запрошення організації, яка співпрацює з Вищою технічною школою Георга Агріколи ми спільно з депутатом Червоноградської міської ради Петром Пилипчуком відвідали місто Бохум у Німеччині.

Про це повідомив мер Червонограда Андрій Залівський.

Одне із завдань візиту – налагодити партнерство з цим навчальним закладом, а також заручитись підтримкою ідеї щодо створення музею шахтарської справи у Червоноградській громаді. Адже саме регіон Північний Рейн-Вестфалія (на сьогодні тут працює 150 гірничих музеїв), і зокрема, Вища технічна школа Георга Агріколи мають багаторічний досвід у сфері збереження індустріальної спадщини та гірничих традицій.

Під час зустрічі професор Пранге зауважив, що багато країн Євросоюзу йдуть шляхом трансформації та поступового припинення вуглевидобутку, відтак збереження колишніх шахтних об’єктів, які також мають певну історичну цінність, є частиною сталого розвитку. «Це не тільки допомагає зберегти промислову культуру, але й створює нові робочі місця» – закцентував професор. Варто зауважити, що Вища технічна школа Георга Агріколи готова допомогти нам з концепцією гірничого музею та стати нашими партнерами у поданні цього проєкту на отримання коштів Європейського Союзу.

Аби побачити кращі практики у збереженні гірничої спадщини, ми мали нагоду відвідати музей у Бохумі, навчальний центр у Реклінгхаузені та шахту Цоллерн у Дортмунді. Ці музеї мають різний туристичний потенціал, однак їх обєднує спільна концепція – приклад успішної трансформації та структурних змін у Німеччині.

В рамках візиту ми також мали нагоду поспілкуватись із представниками компанії «Рейн-Вестфалія-Енерджи» (RWE), яка працює у сфері вуглевидобутку і одночасно займається рекультивацією териконів. В Німеччині доволі успішна практика перетворення териконів та затишні локації для дозвілля й відпочинку, тож сподіваюсь, що саме цей досвід ми запозичимо, коли розпочнеться процес закриття копалень.

Окрім того, результатом візиту є налагодження комунікації з німецькими компаніями у сферах будівництва та очищення води щодо майбутніх інвестицій. Сподіваюсь, що саме в Північному Рейні-Вестфалії ми налагодимо співпрацю з містом, яке вже пройшло складні процеси трансформації і може не лише поділитись досвідом, а й сприятиме у налагодженні культурного, освітнього та економічного партнерства.

Голос Сокальщини на GoogleNews