Влада працює

В Червонограді освітяни купили маски для вчителів з порушенням законодавства

Червоноградський відділ освіти 14 грудня підписав договір на закупівлю масок на майже 158 тис. грн із порушенням законодавства.

Про це повідомляють Наші гроші.Львів.

Відділ освіти замовив 6,6 тисяч багаторазових масок по 25 грн кожна у приватного підприємця Григорія Мирона. Товар замовили за спеціальною спрощеною процедурою для подолання коронавірусної інфекції COVID-19. Це означає, що закупівлю провели за прямим договором, без проведення конкурсу. Проте багаторазові маски відсутні у переліку відповідної постанови Кабміну, яка регулює придбання товарів за даною спрощеною процедурою.

У цю постанову постійно вносили зміни через нові потреби та зміни процедур лікування – сьогодні це вже 12-та редакція постанови. Але багаторазові маски так і не включені у цей список. За спрощеною процедурою можна купувати лише хірургічні і повнолицьові маски. Оскільки сума закупівлі перевищує 50 тис. грн, то управління освіти мало б оголосити конкурсну допорогову закупівлю.

У липні та серпні Червоноградський відділ освіти вже замовляв у  Григорія Мирона багаторазові маски за 24 грн одиниця. Але контракти були на 31 тис. грн та 45 тис. грн за процедурою звітування, а тому відбулись без порушень.

Як розповіла бухгалтер відділу освіти Юлія Щеглова в коментарі «Нашим грошам. Львів», багаторазові тканинні маски замовили для вчителів за кошти міста. Раніше маски замовляли меншими партіями, щоб протестувати чи будуть вони зручними у роботі і чи не викликатимуть алергії.

Щодо того, що багаторазові маски не входять до переліку товарів, які можна закуповувати за спеціальною спрощеною процедурою, то в управлінні про це не знали. А щодо доцільності проведення допорогової закупівлі відповіли, що «фізично не встигають її провести».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.