Кажуть, камінь, що котиться, не обростає мохом. Так кожне питання на сесії Сокальської міської ради депутати «котили», дискутуючи, сперечаючись, викристалізовуючи спільне рішення, яке й не могло обрости мохом байдужості або ж позиції «моя хата скраю». У порядку денному десятої сесії Сокальської міської ради назбиралось одинадцять питань, отже, від депутатів очікували роботи плідної і активної. Хоча попередньо ці питання розглядали на комісіях і президії, та, як завжди, виникали певні дискусійні моменти.
Ще перед тим, як затвердити порядок денний, депутат Юрій Товарянський запропонував від фракції ВО «Свобода» внести питання про недовіру виконкому міської ради, мотивуючи це тим, що «нічого на краще не змінилося у нашому місті, хіба побороли вуличну стихійну торгівлю, а все через те, що серйозні питання розглядаються на виконкомі, який не працює як належно. Чому я маю приходити на кожне засідання виконкому? Ми ж повинні йому довіряти, бо делегуємо свої повноваження. А виходить, що на сесіях відміняємо їх рішення». Свою позицію стосовно цього питання висловив міський голова Богдан Зарічний: «У статутах територіальних громад є такий пункт, що у засобах масової інформації повідомляється про причини розпуску виконкому міської ради. Згідно з Законом України про місцеве самоврядування і рішення Конституційного суду прерогатива пропонувати кількісний склад членів виконкому і оголошувати розпуск виконкому належить до повноважень міського голови». Далі міський голова акцентував увагу, що виконкому міської ради щомісяця доводиться розглядати по шістдесят-вісімдесят питань, якщо на сесіях, які проходять раз у 2 – 2,5 місяці у порядку денному їх лише зо два десятки. Апарату міської ради, у штаті якого десять чоловік, з них – три бухгалтери і одна прибиральниця, доводиться готувати величезну кількість питань, насамперед, на виконком і на засідання сесії, тож трапляються чисто технічні помилки. А також звернувся до депутатського корпусу активніше працювати в комісіях, не лише контролювати, а й готувати деякі питання. Розгорнулася дискусія, яка тривала сорок хвилин. І завершилась вона голосуванням, депутати не підтримали пропозиції – внести у порядок денний питання про недовіру виконкому міської ради.
Конструктивна дискусія, загалом взаємне розуміння і готовність до співпраці відчувалися при розгляді питання «Про стан боротьби із злочинністю і порушеннями правопорядку в місті Сокалі», з якого доповідав заступник начальника районного відділу УМВС України у Львівській області Володимир Звадюк:
– Щиро дякую депутатам за співпрацю з міліцією. Депутатський корпус попередньої каденції часто давав нам вказівки, наприклад, підіть розженіть тих, що торгують на центральній вулиці міста, а теперішні депутати разом з нами вирішували це питання і результат є. Територію Сокаля обслуговує шість дільничних інспекторів і один працівник сектору карного розшуку. Прийом громадян дільничні інспектори проводять у приміщенні райвідділу міліції і у гуртожитку по вул. Героїв УПА, 20. Дуже велику допомогу в охороні громадського порядку надає міліції створене громадське формування, яке діє при Сокальській міській раді (керівник Іван Шутовський). Члени цього формування допомагають нам під час проведення у Сокалі масових заходів, фінальних футбольних матчів. Цього року у місті відбулося 24 масових заходи, для охорони громадського порядку були задіяні 312 працівників міліції. Під час їх проведення грубих порушень громадського порядку не виявили. За дев`ять місяців у нашому місті було скоєно 69 злочинів, яких 13 – не розкрито (це дрібні крадіжки, шахрайство). У цьому році, згідно зі статистикою, у Сокалі менше порушено кримінальних справ, зате більше їх направлено до суду. Це означає, що більше злочинів розкрито. На щастя, серйозних порушень у цьому році в місті не скоєно. Проте складено 279 адмінпротоколів, які стосувалися дрібного хуліганства, розпиття спиртних напоїв у громадських місцях, насильства у сім`ї, самогоноваріння… Болючим питанням, яке нам допомогли вирішити депутати, є порушення розважальними закладами графіку роботи. Раніше ми теж писали подання у міську раду, але на цьому наша робота закінчувалася, бо реагування не було. Цього року, завдяки співпраці з вами, прийняті кардинальні рішення, погодження графіку роботи. Отже, вже робота у цьому напрямку проводиться. Ми склали сім протоколів за порушення тиші.
А далі депутати давали запитання і пропозиції доповідачу. Наприклад, стосовно того, що в нічну пору, після того, як зачиняються бари, молодь збирається біля автозаправки WOG, де галасує, розпиває спиртні напої, які заходи приймаються, аби запобігти цьому? Дуже шкода, що це місце не контролює дільничний інспектор, хоча дільниця знаходиться неподалік – у гуртожитку. Звертали увагу на культуру поведінки самих охоронців правопорядку, профілактичну роботу серед учнівської молоді, про те, що на сайті міської ради йде обговорення правил благоустрою міста, щоб і правоохоронці внесли свої пропозиції, а також депутати і підтверджували свою готовність до співпраці. Прийнято відповідне рішення.
Не проголосували депутати за рішення, які стосувалися питань: про розгляд протесту прокурора Сокальського району від 9 вересня цього року на рішення сесії Сокальської міської ради від 24 березня 2011 року «Про внесення змін до регламенту Сокальської міської ради», а також про скасування рішення Сокальської міської ради від 26 травня 2010 року «Про встановлення збору з населення на утримання міських кладовищ».
На сесії розглянуто питання, які в тій чи іншій мірі стосувалися роботи комунальних служб міста. Депутати створили тимчасову контрольну комісію для перевірки фінансової та господарської діяльності двох комунальних підприємств – «Сокальжитлокомунсервіс» та «Сокальтеплокомуненерго», яка працюватиме з 1 листопада по 31 грудня цього року. У її склад ввійшли депутати від різних фракцій: Ігор Сидор, Євген Музика (БЮТ), Юрій Товарянський, Роман Садовський•(ВО «Свобода»), Віктор Олейчук (КУН), Роман Сташко («Фронт змін»).
Вони працюватимуть разом зі спеціалістами, яких запропонують, і цей список затвердить міський голова. Ще депутати затвердили розпорядження міського голови щодо відкриття у Сокальському НВК «ЗШ I ст. №9 школа-сад» короткотермінових груп, які працюватимуть з 10 год. до 13 год. Розглянули чимало земельних питань, серед яких лише заява релігійної громади Християн віри Євангельської знову не була задоволена.
Досить багато було прийнято депутатських запитів і звернень. Серед них запит депутата Юрія Чабана, у якому йдеться про те, що до нього звернулася працівниця МКП «Сокальтеплокомуненерго» Г. Городько, яка вказувала, що директор згаданого підприємства В. Кіпень порушує вимоги законодавства про працю, неодноразово оголошував їй догани, намагався незаконно відсторонити від роботи і вимагав звільнитися за власним бажанням. А Г. Городько є одинокою матір`ю і відповідно до трудового законодавства не може бути звільнена з ініціативи адміністрації. Було запропоновано створити комісію, яка б перевірила факти, а також звернутися у прокуратуру з проханням надати юридичну оцінку наказам директора МКП «Сокальтеплокомуненерго» В. Кіпеню. Також депутат Юрій Товарянський подав п`ять запитів, які підтримали депутати. Два з них у Генеральну прокуратуру України, стосовно того, що Сокальська прокуратура не дає депутату Ю. Товарянському відповіді на його звернення, а друге щодо службової квартири, яку займає колишній прокурор району В. Мисяк. Ще два у Сокальську прокуратуру щодо дитячого табору в урочищі «Валівка» та неякісного ремонту доріг у м. Сокалі, і останнє – у Червоноградське МВ УСБУ у Львівській області щодо фальсифікації журналу реєстрації заяв та самих заяв на отримання земельної ділянки під індивідуальне житлове будівництво.
Хоча депутати часами досить емоційно дискутували, відстоюючи свою позицію, але в основаному доходили до спільного конструктивного рішення.
Оксана ПРОЦЬ.