У кожного свої спогади про дитинство. Без сумнівів, воно увібрало в себе найщасливіші миті життя, коли ти – безтурботний малюк, тримаєш за руку маму та розглядаєш світ крізь рожеві окуляри. І кожного разу, проходячи повз дошкільний заклад, починаєш пригадувати, як вперше знайшов друзів, як смикав за волосся дівчат чи як бавився в пісочниці, невміло виліплюючи чудернацькі фігурки. Тож вирішила повернутись у дитинство, завітавши в один із Сокальських дошкільних закладів.
Зайшовши у приміщення, зніяковіла від тиші – як виявилося, з 13:00 до 15:30 тут сонний час. Поки малеча «росла» уві сні, завідуюча дитсадком Галина Мазурак розповіла, що Сокальський дитячий садочок №1 – найстаріший у місті, функціонує з 1965 року. Його відвідують більше сотні діток, віком від 2 до 6 років. Оскільки зараз літо, то дехто з батьків забрав своїх синів і донечок на канікули – хто поїхав на море, хто на Шацькі озера, а треті – в село до бабусі з дідусем на яблука та вишні. У дитсадку всього 6 груп, дві з яких – спеціалізовані – логопедична (діти з вадами мови) та санаторного типу.
Потрапити до дитячого садка можна без будьяких проблем – черг немає. А там вже вихованням займатимуться вихователі. Вони придумують нові ігри, самі з дітками виготовляють всі потрібні для цього атрибути, іграшки. Організовують різноманітні спостереження, завдяки чому діти пізнають світ. Цікаво, що кожна група у дитсадочку має свою маленьку грядку, яку діти засівають, полять, доглядають. Чим менша дитина, тим більше насіння вона садить. Наприклад, шестирічна сіє кріп, а зовсім маленька садить бобові. Також малеча ходить на екскурсії, де спостерігають за роботою людей та технікою.
Після таких цікавих та пізнавальних екскурсій, ігор, звичайно, що хочеться підкріпитися. Меню в дитсадку різноманітне: від лінивих вареників до запіканки з овочів. М’ясо діти їдять раз в день – їм подають котлети або інші м’ясні страви до картопляного пюре, макаронів або гречки. На обід кожного дня подають перше, у вигляді супів з горошку, капусти та ін. Також діти люблять вінегрет з грінками. Стосовно вітамінів, то як правило, малеча ласує із задоволенням фруктами, і нашими, і заморськими.
п. Галина запропонувала мені невеличку екскурсію садочком. Проходячи вузькими коридорчиками, ми заглянули у кімнатку, де дітки прокидалися зі сну.
Оглядаючи приміщення, помітила, що будівля не нова, тому, як не крути, потребує ремонтних робіт, але попри це тут охайно і затишно. Нещодавно тут покрили дах, але, рясні дощі показали певні недоліки в роботі будівельників, то завідуюча звернулася до міського голови, аби посприяв вирішити цю проблему. Також нещодавно замінили холодильники, яким було понад 40 років та придбали одну пральну машинку. Як на такий великий дитсадок це не багато, але працівників тішить і така допомога. Також обіцяють з наступного кварталу вирішити питання з утепленням приміщення, бо у них з цим вже давно проблеми і батьки взимку хвилюються за здоров’я своїх дітлахів. З ініціативи батьків зробили «косметичний ремонт» дитсадка, але все ж ця найстаріша дошкільна установа Сокаля потребує більших коштів на більш серйозні роботи, хоча всі дуже добре розуміють ситуацію. Але все дають собі раду, і діти тут виховані, доглянуті і здорові…
Ірина КУЗЬМА, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. Ів. Франка.