Влада працює

В Сокалі заслухали сільські ради

За результатами піврічного звіту ситуація у районі склалася така: до загального фонду місцевих бюджетів Сокальського району за I півріччя 2013 року надійшло 41006,8 тис. грн. податків та зборів, що на 1434,7 тис. грн. менше, порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 77,3% уточнених планових призначень на шість місяців.

Виконання дохідної частини бюджету не забезпечили 16 місцевих рад та районний бюджет. Зокрема, менше ніж на 85 відсотків виконано планові призначення Перв’ятицькою (30,1), Бутинською (60,2), Межирічанською (61,5), Сілецькою (80,1), Волицькою (80,6) місцевими радами та районним бюджетом (72,3). На виконання статті 78 Бюджетного Кодексу України фінансовим управлінням РДА скеровано висновки про внесення змін у бюджети місцевих рад в бік зменшення.

Планові показники не виконано з податку на доходи фізичних осіб, плати за землю, реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців, фіксованого сільськогосподарського податку, збору за паркування транспортних засобів, концесійних платежів щодо об’єктів комунальної власності, частини чистого прибутку комунальних підприємств, туристичного збору, плати за оренду цілісних майнових комплексів, інших надходжень.

За таких умов виникає необхідність в найближчий час активізувати роботу підприємств і організацій щодо нарощування обсягів виробництва, зменшення заборгованості з заробітної плати в небюджетній сфері та погашення недоїмки до відповідних бюджетів. З приводу вирішення цих питань, з ініціативи голови Сокальської РДА Наталії Карташової проведені слухання голів місцевих рад щодо виконання бюджету за І півріччя. Голова райдержадміністрації Наталія Карташова, заступник голови районної ради Володимир Чуб, начальник Сокальської ОДПІ Андрій Турколяк, начальник фінансового управління РДА Галина Леонова заслухали тих міських, селищного та сільських голів, де за результатами цього періоду є невиконання плану по доходах. З’ясовували причини невиконання дохідної частини бюджетів місцевих рад.

На думку присутніх, основною причиною ситуації, що склалася, є недопоступлення податку з доходів фізичних осіб і плати за землю, в тому числі й орендної плати. Остання виникла, бо не укладені договори оренди через відсутність технічної документації для внесення в базу земельного кадастру. По податку з доходів фізичних осіб ситуація ускладнена через кризу у вугільній промисловості та проблеми з реалізацією продукції в самій галузі, оскільки в структурі надходжень до бюджету району податку на доходи фізичних осіб основну частку (51,4%) займають надходження від шахтарів.

За результатами обговорення головам місцевих рад доручили вжити певних заходів, зокрема, подати розрахунки по орендній платі за землю в Сокальську ОДПІ. У випадку значного невиконання планових завдань за доходами ініціювати внесення змін до показників відповідних місцевих бюджетів з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства. З метою раціонального використання наявного фінансового ресурсу, з місцевих бюджетів проводити видатки, в першу чергу, на заробітну плату та енергоносії. Вжити заходів щодо використання коштів з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності відповідно до планових призначень.

Встановити контроль за виконанням вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. №3038VI в частині порядку залучення, розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Сприяти у легалізації робочих місць, своєчасній виплаті заробітної плати, збільшенні розмірів заробітної плати до мінімальної, активізації роботи з детінізації економіки та з викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету, залучення до сплати податку на доходи фізичних осіб суб’єктів господарювання, які зареєстровані в інших населених пунктах та здійснюють діяльність на території відповідних рад. Кожен голова зобов’язався у встановлені строки виконати доручення.

Наступне слухання місцевих рад щодо виконання місцевого бюджету відбудеться у вересні.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.
На знімку: під час одного із слухань голів місцевих рад.

315493924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.