Влада працює

В Сокальській районній раді обговорили подальшу долю кінотеатру

21 січня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду щодо подальшого використання приміщення кінотеатру, яке знаходиться в центрі Сокаля. В засіданні взяли участь начальник відділу управління комунальним майном райради Тарас Кравчук, начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова, в.о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації Уляна Осміловська, депутати Львівської обласної, Сокальської районної та міської рад Сергій Касян, Ігор Плечінь і Михайло Ваврів, а також керівники спортивної галузі району.

Останні виступили з пропозицією облаштувати в кінотеатрі Будинок фізичної культури та спорту ( підготовлене відповідне звернення на адресу голови Сокальської районної ради). Натомість керівник відділу культури, висловила думку щодо необхідності збереження концертного залу, яке може вмістити більшу аудиторію, ніж Сокальський районний Народний дім.

Так як дана будівля знаходиться у спільній комунальній власності територіальних громад Сокальського району, Сокальська районна рада вирішила поцікавитись думкою громадськості щодо подальшої долі кінотеатру. На сайті райради проводиться відповідне опитування. На сьогодні більшість респондентів підтримали  варіант «Залишити в комунальній власності та здійснити ремонт за бюджетні кошти».

Як пояснив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, вже розроблена проектно-кошторисна документація щодо виведення приміщення з аварійного стану. Передбачено ремонт покрівлі, фасаду, заміну вікон та дверей. Це дасть можливість зберегти будівлю і не дати їй остаточно зруйнуватись. Вартість цих робіт на кінець 2018 року становила близько 3 700,00 тис.грн., але враховуючи зростання зарплати будівельників, ця сума може зрости ще орієнтовно на 15%, – наголосив Микола Пасько. За словами очільника районної ради, для повного відновлення приміщення та переобладнання під концертно-спортивний комплекс потрібні великі кошти. «Район своїми силами не зможе цього вирішити. Тому необхідно заручитись підтримкою депутата Верховної Ради, залучити кошти обласного та державного бюджетів, а також міського бюджету Сокаля. У 2018 році місто отримало від району близько 3 млн.грн. на свої потреби і, в свою чергу, може теж допомогти коштами відновити це приміщення. Також важливо розуміти, якщо ми почнемо фінансувати такий значний об’єкт, всі інші роботи треба буде заморозити», – підсумував голова райради.

На завершення  Микола Пасько попросив в.о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації Уляну Осміловську підготувати спільний лист від Сокальської районної ради, райдержадміністрації, депутата обласної ради Сергія Касяна на адресу фінансового управління Сокальської райдержадміністрації, Сокальської міської та Львівської обласної рад, Львівської облдержадміністрації з проханням фінансово підтримати цей об’єкт. Також було вирішено запросити проектантів, які б дали свій висновок щодо можливості переобладнання кінотеатру під спільний концертно-спортивний комплекс. Окрім того Уляна Осміловська та головний спеціаліст відділу молоді та спорту районної державної адміністрації Андрій Мандрик вивчать досвід створення та використання таких концертно-спортивних комплексів на теренах Львівщини.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.