Головна / Влада працює / У 2020 році Сокальщина скерувала найбільше коштів з районного бюджету на потреби галузі охорони здоров’я – понад 7 мільйонів гривень

У 2020 році Сокальщина скерувала найбільше коштів з районного бюджету на потреби галузі охорони здоров’я – понад 7 мільйонів гривень

30 квітня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду щодо функціонування КНП «Сокальська ЦРЛ» після впровадження другого етапу медичної реформи.  В засіданні взяли участь голова Сокальської районної державної адміністрації Ігор Дацюк, заступник голови райради Василь Бойко, начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова, начальник Сокальського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Ярослава Олейнікова, заступник начальника управління соціального захисту населення СРДА Галина Ложовська, головний лікар КНП «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед тощо. В ході засідання присутні обговорили проблеми районної медичної установи, які виникли після старту другого етапу медичної реформи.

В Сокальській районній раді відбулась нарада щодо функціонування Сокальської ЦРЛ після впровадження другого етапу медичної реформи

Микола Пасько повідомив, що дана зустріч була організована у відповідь на лист Сокальської ЦРЛ щодо виділення додаткового фінансування з районного бюджету в сумі 1 млн.688 тис.грн. Як йдеться у документі, ці кошти необхідні для виплати пільгових пенсій, оплату праці працівникам фізіотерапії та безкоштовного зубопротезування, оскільки Національна служба здоров’я України, яка з 1 квітня оплачує закладам охорони здоров’я за надання медичних послуг, їх не відшкодовує.

Зокрема, для виплати пільгових пенсій необхідно 146 тис.грн., для безкоштовного зубопротезування – 80 тис.грн., але найбільше коштів, 1 млн. 462 тис. грн. – на зарплату 25 працівників фізіотерапії.

Щодо пільгових пенсій, як пояснила Ярослава Олейнікова, такі виплати Пенсійному фонду України повинне відшкодовувати підприємство. Це стосується людей, які мають право вийти на пенсію на пільгових умовах, але не досягли необхідного пенсійного віку. В Сокальській ЦРЛ є 8 таких працівників. Відшкодування відбувається аж до досягнення робітниками загальновстановленого пенсійного віку.

Микола Пасько та Ігор Дацюк наголосили що у 2020 році Сокальщина, серед інших районів області, скерувала найбільше коштів з районного бюджету на потреби галузі охорони здоров’я, понад 7 млн.грн. Гроші були виділені на боротьбу з коронавірусною інфекцією і на підготовку Сокальської ЦРЛ до ІІ етапу медичної реформи, фінансування вимог Національної служби здоров’я України. Тому, з районного бюджету наразі неможливо виділити ще понад півтора мільйони гривень. Щодо безкоштовного зубопротезування, ця послуга раніше фінансувалась з районної скарбниці і цього року буде розглянута така можливість.

Начальник фінансового управління Галина Леонова порадила керівництву лікарні визначити пріоритетні видатки, зробити перерозподіл коштів та знайти можливість відшкодовувати пільгові виплати Пенсійному фонду України з тих грошей, що були скеровані на галузь охорони здоров’я з районного бюджету.

Заступник голови райради Василь Бойко запропонував підготувати пакет документів з описами вищеназваних проблем і скерувати їх на адресу Львівської обласної ради, яка  планує організувати розширену нараду щодо фінансування медичної галузі області.

Микола Пасько дав доручення керівництву КНП «Сокальська ЦРЛ» написати звернення на департамент охорони здоров’я ЛОДА, Міністерство охорони здоров’я України з метою отримати роз’яснення, за які кошти медична установа повинна здійснювати оплату праці працівників фізіотерапії та компенсацію пільгових пенсій.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!