Головна / Влада працює / Важлива робота спостережної комісії

Важлива робота спостережної комісії

При Сокальській районній державній адміністрації працює спостережна комісія, до складу якої входять члени громадських організацій району, державні службовці райдержадміністрації. Серед завдань і проблем, над якими працює комісія, є відвідування Сокальської виправної колонії №47, допомога засудженим, соціальна адаптація, зустрічі, «круглі столи» відповідей та запитань, надання правової допомоги, прийом засуджених громадян, розгляд документів, громадський контроль за дотриманням прав і свобод засуджених осіб, тощо.
 

Серед питань, розглянутих комісією, навчальновиховний процес, робота професійного ліцею, медична, соціальна допомога, підготовка осіб та документів на звільнення з місць позбавлення волі. Діяльність спостережної комісії проходить у тісній співпраці з Сокальським РВ ГУМВС України у Львівській області, Сокальським районним підрозділом Сокальського міжрайонного відділу КВІ УДПтС України у Львівській області, адміністрацією СВК47, соціальними службами району, громадськими організаціями.
 

Так, 3 вересня 2012 року, в Сокальській райдержадміністрації відбулось чергове засідання спостережної комісії, на порядок денний якого було поставлено розгляд трьох питань:
 

1. Інформація про роботу кримінальновиконавчої інспекції в Сокальському районі у виправленні та ресоціалізацїї засуджених. Взаємодія спостережної комісії райдержадміністрації та КВІ району.
 

2. Інформація про допомогу в соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарань.
 

3. Розгляд Положення про спостережну комісію Сокальської райдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 22 серпня 2012 року №412 «Про затвердження положення про спостережну комісію Сокальської райдержадміністрації».
 

По першому питанню заслухали інформацію старшого інспектора Сокальського районного підрозділу Сокальського міжрайонного відділу КВІ УДПтС України у Львівській області О. В. Постернак, яка поінформувала комісію про проведену роботу кримінальновиконавчою інспекцією Сокальського району з засудженими особами. Подала інформацію про кількість осіб, які перебувають на обліку в інспекції. Розповіла про взаємодію з службою у справах дітей Сокальської РДА, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З другого питання заступник начальника СДІМ Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області О. Лазо інформувала про те,  що на обліку в міліції перебуває 10 осіб умовнодостроково звільнених з місць позбавлення волі. На обліку перебуває 78 засуджених осіб, у яких не погашена судимість. Повідомила, що на території Сокальського району, а саме в с. Острів та м. Белз діють реабілітаційні центри, які проводять роботу із раніше засудженими особами. Також поінформувала, що в соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарань, допомогу надають міські, селищний та сільські голови, долучаються дільничні інспектори міліції, а також громадські організації. По третьому питанню голова комісії повідомила, що розпорядженням голови районної державної адміністрації від 22 серпня 2012 року №412 «Про затвердження Положення про спостережну комісію Сокальської райдержадміністрації», затверджено Положення про спостережну комісію Сокальської райдержадміністрації. Відповідно ознайомила членів комісії зі змістом Положення, завданнями та новими вимогами, задекларованими Положенням. Роз’яснила питання практичної реалізації норм Положення, надала поради та вимоги щодо виконання покладених на спостережну комісію завдань, функції та організацію роботи.
 

Важливим механізмом перевірки дотримання прав людини у місцях позбавлення волі є громадський контроль, і ця функція також покладається на спостережну комісію. Громадський контроль є необхідною приналежністю демократії, умовою прозорості, відкритості, відповідальності органу виконавчої влади та комісії, є гарантією запобігання порушенням прав громадян. Тому не випадково на засіданні спостережної комісії в райдержадміністрації розглядали дуже важливі питання.
 

Марія ХРИСТИНИЧ, керівник апарату райдержадміністрації, голова спостережної комісії.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!