Головна / Влада працює / Великомостівська міська рада підписала угоду про співпрацю з гміною Лащув – які плоди принесе угода громаді?

Великомостівська міська рада підписала угоду про співпрацю з гміною Лащув – які плоди принесе угода громаді?

Нещодавно Великомостівська міська рада підписала угоду про співпрацю з гміною Лащув Томашівського повіту Республіки Польща. На урочистості з нагоди підписання угоди у Великі Мости приїхала делегація з Польщі: Цезар Гіргєль  бурмістр гміни Лащув, Ян Ковальчик  староста Томашівського повіту, Ян Куделка  скарбник гміни Лащув, Януш Балабух  війт гміни Криніце, Аркадіуш Гук  комендант гміни Лащув та інші гості.

Привітно і щиро гостей зустрічали у Великомостівській міській раді голова районної ради Ігор Дацюк, міський голова Ярослав Ройко, представники духовенства.

Підписана угода передбачає спільну діяльність на рівні установ: культури, освіти, охорони пам'яток та культурної спадщини, спорту і відпочинку, економіки, протипожежної охорони.
Великомостівський міський голова Ярослав Ройко подякував гостям за те, що приїхали, і розповів про заклади соціальної сфери, Кінологічний центр, завод "Клінгспор", фабрику "Рата", римокатолицький костел, які є в місті. Він висловив сподівання, що підписана угода дасть можливість жителям двох громад тісніше співпрацювати, організовувати спільні культурні заходи, а також брати участь у проектах.

Бурмістр гміни Лащув Цезар Гіргєль подякував українцям за теплий прийом, подарував книги про місто і картину, а далі зазначив: "Ми співчуваємо, що в Україні нині такий важкий час, але віримо, що скоро все налагодиться. Весь світ підтримує Україну, але українці самі  мусять навести порядок у своїй країні. Навіть сам факт підписання угоди засвідчує, що ми разом з українським народом, у нас спільні ідеї і помисли. Думаю, це принесе користь нашим громадам, спільно будемо проводити дні добросусідства, обмінюватись інформацією та переймати досвід. В селах гміни Лащув проживає 6500 людей, 464 роки тому місто отримало Магдебурське право. У нас, завдяки іноземним інвестиціям, є чимало потужних підприємств. Зокрема, маємо молокозавод, який виробляє сухе молоко, тверді сири, є потужна фабрика, де виготовляють фурнітуру до меблів. А також велике сільськогосподарське підприємство, яке обробляє тисячі гектарів землі, вони роблять брикети з сіна і соломи, за новітніми технологіями їх згодом переробляють на пальне. У нас також є заклади соціальної сфери, такі ж як і у Великих Мостах. Делегація з України приїде в гості до нас і ми покажемо, чим славиться наше місто".

Староста Томашівського повіту Ян Ковальчик зазначив: "Приємно, що ми нині тут зустрілися і підписали угоду з друзями з Сокальського району. Дякую міському голові Великих Мостів Ярославу Ройку та голові Сокальської районної ради Ігорю Дацюку за проявлену ініціативу. А нині маємо результат. Сподіваюсь, що ця угода сприятиме подальшій співпраці і згодом принесе хороші плоди".

Угоду про співпрацю підписали Ярослав Ройко та Цезар Гіргєль. А після цього, делегації з Польщі провели екскурсію містом, показали полякам школу, садочок, костел, школу мистецтв, лікарню, фабрику "Рата". Уже найближчим часом громади Великих Мостів та Лащова перейматимуть одні в одних досвід та тісно співпрацюватимуть і це принесе результат.

Ольга ДИЛИН.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!