Влада працює

У Львові вшанували пам’ять невинних жертв Голокосту

Керівництво Львівської області та міста Львова, депутати обласної ради, діячі культури та громадськість вшанували у Львові пам’ять мільйонів євреїв, що були жорстоко знищені тоталітарним режимом під час Другої світової війни.

Зокрема, громадськість вшанувала хвилиною мовчання замордованих нацистами євреїв, запалила свічки та поклала квіти до пам’ятника жертвам Львівського гетто, де також відбулась міжконфесійна поминальна молитва.

Величезною людською трагедією насильницьке знищення єврейської нації назвав Ярослав Качмарик, голова бюджетної комісії Львівської обласої ради. «Коли гине одна людина, це горе для родичів та близьких, але коли гинуть цілі сім’ї, коли гинуть мільйони людей – це трагедія народу, – зазначив Ярослав Качмарик. – Трагізм єврейського народу перегукується з важкими випробуваннями, які випали на долю українців. Тому біль, який відчуває кожен єврей, зрозумілий кожному українцю».

Також голова комісії наголосив на тому, що Голокост повинен завжди служити всім народам моторошним нагадуванням та застереженням від повторення подібного.

У свою чергу директор Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Ада Діанова зауважила: «Моє покоління народжене вже після трагедії Голокосту, однак мученицька смерть наших батьків і дідів болить нам і досі». Представниця єврейської громади Львова наголосила, що знову дві держави – Україна й Ізраїль, переживають нелегкі часи: «Сьогодні мої дві Батьківщини знову змушені боротись за своє право на державність та незалежність. Протея вірю, що ми вистоїмо».

Жахливими спогадами про нелюдські вбивства чоловіків, жінок і навіть дітей єврейського народу ділились ті, кому вдалось вижити під час цього масового переслідування і нищення євреїв. Словами вдячності сьогодні єврейська громада згадала і праведників світу – неєвреїв, які ризикували власним життям, аби під час Голокосту врятувати життя євреям.

Також за душі мільйонів невинно замордованих євреїв молились і в Долині смерті Янівського концтабору.

В програмі вшанування пам’яті жертв Голокосту також заплановано проведення круглого столу «Пам’ятати минуле заради майбутнього», який розпочнеться о 13.30 у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, що на вул. акад. Богомольця, 6. Увечері у Львівській обласній філармонії відбудеться пам’ятний концерт-реквієм.

Жалобні заходи із вшанування жертв Голокосту у Львові відбулись за ініціативи та організації Міжнародного центру «Голокост» ім. доктора А. Шварца, Львівської обласної благодійної організації «Бней-Бріт «Леополіс» ім. Е. Домбергера та Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» за сприяння Почесного консульства Держави Ізраїль у Львові.

Довідково:

За ініціативою Ізраїлю, США, Росії та ряду інших держав 1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій постановила, що 27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту буде відзначатися щорічно.

Саме цей день був обраний днем пам'яті, тому що 27 січня 1945 р. було звільнено перший, найбільший з німецьких концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований за 70 кілометрів від Кракова. Загалом у гітлерівських таборах було знищено понад 6 мільйонів євреїв.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.