Влада працює

У Львівській ОДА відбулося обговорення проекту перспективного плану Сокальського району

У Львівській обласній державній адміністрації минулої п'ятниці відбулося обговорення проекту перспективного плану Сокальського району. Участь у обговоренні взяли перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський, керівник Офісу реформ Віталій Корецький, голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, голови окремих місцевих рад району, депутат обласної ради Сергій Касян, провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень Петро Жук.

В Офісі реформ запропонували створити п'ять об'єднаних територіальних громад: Сокальську, Тартаківську, Белзьку, Великомостівську і Червоноградську. В останню мали б увійти Сілецька, Волсвинська, Межирічанська, Острівська сільські, Гірницька селищна та Соснівська міська ради.

Думками з приводу створення ОТГ поділилися голова РДА Олег Пелих, голова районної ради Микола Пасько, Червоноградський міський голова Андрій Залівський, Сокальський  Вадим Кондратюк, Соснівський  Ірина Харчук, сільські голови району: Карівський  Мирослав Кінас, Ванівський  Володимир Кочайдовський, Сілецький  Володимир Саїв, Жужелянський  Володимир Мончук, Поторицький  Тарас Юхим, Волицький  Надія Білик, Жвирківський селищний  Іван Кошлай, заступник голови районної ради Василь Бойко, депутат обласної ради Сергій Касян, начальник фінансового управління РДА Галина Леонова, начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський, депутат районної ради Ігор Мороз та інші.

Як зазначив Р. Замлинський, в червні мають бути доопрацьовані перспективні плани районів та передані в обласну раду на затвердження, а вибори відбутися вже в жовтні цього року.

Очільник РДА Олег Пелих підкреслив, що в райдержадміністрації відбулися слухання керівників місцевих рад, на яких вирішили сформувати сім територіальних громад: Белзьку, Великомостівську, Жвирківську, Сілецьку, Сокальську, Тартаківську та Червоноградську.

Голова районної ради М. Пасько наголосив, що потрібно створити неконфліктні громади, для цього радилися з головами місцевих рад. А щодо червоноградської, наголосив, що проблеми села і міста трохи відрізняються.

За словами ж Червоноградського міського голови А. Залівського, Соснівка і Гірник не хочуть йти від Червонограда, назвавши при цьому ряд переваг. Хоча тут одне зрозуміло: для розвитку шахтарського міста потрібні території. Саме тут і виникають колізії. Тому провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень Петро Жук за сформування червоноградської громади з навколишніми селами. Якраз з приводу цього й виникла дискусія. Голова районної ради М. Пасько нагадав П. Жуку, що він, як автор першого проекту, виступав за створення сілецької громади зі Соснівкою і Гірником.

Голови місцевих рад Сокальщини підтримують перспективний план, поданий райдержадміністрацією та районною радою. Адже, як слушно лунала думка, всі повинні думати не лише про себе, але й про район, область, країну, як зробимо сьогодні, так буде й на перспективу.

Заступник голови районної ради Василь Бойко запропонував Львівській ОДА виступити з законодавчою ініціативою про внесення змін до Закону України ”Про добровільне об’єднання територіальних громад” з метою створення Червоноградської ОТГ у складі міст Червоноград, Соснівка, смт. Гірник.

Про реформування медицини й освіти в районі, які є складовими децентралізації, говорили депутат обласної ради Сергій Касян та начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський.

Під час обговорення вирішено доопрацювати перспективний план та подати його у Львівську облдержадміністрацію та Офіс реформ.

Василь СОРОЧУК.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.