Влада працює

Води Бугу об’єднують країни заради розвитку

Голова Сокальської районної ради відвідав місцевість у Білорусі, де постане байдарковий центр в рамках Транскордонної програми “Польща-Білорусь-Україна” 

13 листопада, у понеділок, голова районної ради Микола Пасько, спільно із депутатом районної ради Романом Волосом, з робочим візитом побував у місті Дрогічин, Брестської області, Білорусія.

Очільник Сокальщини зустрівся із головою районного виконавчого комітету Олександром Дорошенко, із його заступником з питань соціально-культурного комплексу, сфери ідеологічних відносин та інформаційної діяльності Володимиром Нередом, з головою Ради депутатів Світланою Бартош, а також із бурмістром Гміни Дрогічин (Польща) Войцехом Божимом.

Керівники трьох громад активно обговорили процес старту проекту “Єднає нас Буг”, в рамках якого будівництво байдаркового центру у Сокалі та Дрогічині, а також закупівля плавального тренажера для польських партнерів.

Як зазначив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, в такому міжнародному “стартапі” кожна із сторін бере участь вперше. “Наші друзі із Дрогічина маючи байдаркові туристичні маршрути та базу, прагнуть вдосконалюватися та навчити цього друзів. Таким, чином, партнерами у проекті стали колеги із Дрогічина, з якими співпрацює польська команда вже кілька років, та ми – Сокальчани”

Як розповів бурмістр Дрогічина Войцех Божим, цікавою “фішкою” проекту стала альтанка у вигляді рупора. “За ідеєю, у ній, туристи, які здійснюють сплав по річці Буг, зможуть перепочити. На місці такої стоянки має бути встановлена означувальна таблиця із маршрутом та конкретною ділянкою перебування, альтанка-рупор та сміттєвий бак”.  Войцех Божим також зауважив, що загальна протяжність байдаркового шляху становить 800 кілометрів, з яких 165 кілометрів це український маршрут і близько 100 кілометрів по Білорусі.

Микола Пасько також висловив свою думку, щоб альтанки у вигляді рупора мали однаковий стиль у всіх трьох країнах учасників байдаркового проекту. “Коли висота вежі та її конструкція може по стилю відрізнятися одна від одної, то альтанки, варто зробити максимально схожими, щоб туристи знали, що це один маршрут та один спільний проект трьох держав”. Відповідно пропозиція була підтримана польською та білоруською стороною одноголосно.

У контексті зустрічі також обговорили питання початку реалізації проекту, а саме визначитися із датою з якої дається старт “машині”.
Води Бугу об'єднують країни заради розвиткуОпісля офіційної зустрічі, керманичі Дрогічинського районного виконавчого комітету та ради депутатів, зробили екскурсію містом для гостей із Польщі та України. Білоруси з гордістю показавши школу, у якій навчається понад тисячу учнів, дім культури та плавальний басейн, інтерактивний клас та кімнату музей у гімназії.

Води Бугу об'єднують країни заради розвитку Води Бугу об'єднують країни заради розвитку  Води Бугу об'єднують країни заради розвитку

Найбільшою атракцією стало знайомство із Дніпрово-Бузьким каналом, який є своєрідним поділом між трьома державами. Як розповіла голова Ради депутатів Світлана Бартош: “Унікальність Дніпрово-Бузького каналу є в тому, що його води течуть у Балтійське та Чорне Море. Саме тут, на цьому місці вони розділяються і це можна побачити у спокійну погоду” – додала вона.

Як розповів начальник відділу освіти, спорту і туризму Дмитро Ігнатчик, оглядова вежа, яка запланована у проекті, має стояти по іншу сторону каналу, щоб подорож до неї стала водною атракцією та родзинкою.
Води Бугу об'єднують країни заради розвиткуНагадаємо: Проект “Єднає нас Буг” буде реалізований в рамках транскордонного співробітництва “PL-BL-UA 2017-2020”. Метою проекту є пропагування байдаркового виду спорту на теренах трьох країн. В рамках проекту буде розроблено маршрути по річці Західний Буг – Україна, Буг – Польща та Дніпрово-Бузькому каналу-Білорусія.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.