Влада працює

У 2018 році для 8 дітей сиріт з Сокальщини планують придбати житло

2017 рік для служби у справах дітей СРДА був насиченим та багатим на різні важливі події. Про це в інтерв’ю для радіо «Сокаль» розповіла начальник служби Галина Федаш. Вона зазначила, що у минулому році на Сокальщині було створено додатково 2 прийомні родини, які взяли на виховання та проживання 4 дитини. Також було усиновлено 2 дітей два подружніми парами. 6 дітей були віддані під опіку та піклування, 5 в прийомні родини, а 7 в дитячі будинки сімейного типу. Тобто загалом 20 дітей були влаштовані в сімейні форми виховання. Станом на 1 січня 2018 року на обліку в службі у справах дітей перебуває 119 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Однією із важливих ланок роботи спеціалістів служби у справах дітей є захист майнових та житлових прав сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. В минулому році завдяки коштам, які виділила Львівська обласна та Сокальська районна рада та Жвирківська селища було придбано три житла в селах Себечів, Стенятин та в Червонограді для 5 сиріт.

У 2017 році за клопотанням служби у справах дітей СРДА було прийнято два рішення про негайне відібрання 3-х малолітніх дітей від батьків в зв’язку із безпосередньою загрозою життю та здоров’ю неповнолітніх. Також було подано 6 позовних заяв відносно позбавлення батьківських прав 8 батьків. Окрім того, в минулого році 56 дітей з 20 сімей Сокальського району потрапили у складні життєві обставини, тобто троє з них зазнали насильства, 46 не отримували належного догляду зі сторони батьків, а одна дитина займалась бродяжництвом.

Відповідно до статті 184 кодексу України про адміністративні правопорушення ухиляння батьків щодо виконання своїх обов’язків, забезпечення необхідних умов для життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою адміністративну відповідальність. До неї у минулому році було притягнуть 13 батьків району, що 15 попереджено.

Також службою у справах дітей спільно з поліцією та іншими структурами проводяться рейдові перевірки, в ході яких виявляються неповнолітні схильні до правопорушень або безпритульні. В минулому році було 36 таких перевірок, виявлено 3 неповнолітніх. Також відвідувались торгові закладі району, де проводилась роз’яснювальна робота щодо неприпустимості продажу дітям алкогольних і тютюнових виробів. Опрацьовано 16 подань навчальних закладів щодо пропусків неповнолітніми занять.

Відтак вже у 2018 році завдяки виділеним коштам з районного бюджету і якщо буде підтримка з області, вісім дітей сиріт з Сокальщини теж отримають власне житло.

Сокаль FM

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.