Влада працює

У Бірках на Яворівщині завершують будувати перший малий груповий будинок у Західному регіоні

Перший малий груповий будинок у Західному регіоні країни завершують будувати у Бірках. Тут будуть жити до десяти дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають особливі потреби, але можуть бути соціалізовані. За ними доглядатиме спеціальний персонал та вихователі.

Сьогодні, 24 грудня, у Бірках на будівництві відбулася виїзна нарада, яку очолив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Замовником будівництва є відділ освіти Яворівської РДА. Технагляд здійснює управління капітального будівництва Львівської ОДА. Нагадаємо, малий груповий будинок на Яворівщині будують за кошти держави від 2018 року. Перший етап робіт коштував 5,8 мільйонів гривень.

За результатами тендерної процедури для будівництва другої черги, переміг у торгах ТзОВ “Ідеалбуд”. Угоду з ним підписали на 3,6 мільйона гривень. За рахунок більшої кількості учасників тендеру, понад 320 тисяч гривень вдалося зекономити. Малий груповий будинок – заклад соціального захисту, призначений для тривалого (стаціонарного) проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі дітей з інвалідністю, та осіб з їх числа, в умовах, наближених до сімейних.

Метою діяльності малого групового будинку є забезпечення умов проживання для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі дітей з інвалідністю, та осіб з їх числа шляхом їх догляду та виховання в умовах, максимально наближених до сімейних, соціалізації та підготовки до самостійного життя, організації надання їм комплексу необхідних послуг, зокрема у громаді, сприяння поверненню дітей в біологічну сім’ю або влаштування в сімейні форми виховання.

Нагадаємо, що створення малих групових будинків сприятиме оптимізації мережі закладів, у яких надаються соціальні послуги, пришвидшенню реформування закладів інституційного догляду і виховання дітей, забезпеченню максимальної доступності дітей до послуг у громаді, посиленню ролі та відповідальності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за становище дітей та сімей з дітьми.

Христина Дмитрик

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.