Влада працює

У Дрогобичі пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували скорботним віче

Сьогодні, 20 лютого – десята річниця пам’яті Небесної Сотні. В цей день, десять років тому, на Майдані Незалежності було розстріляно найбільше мирних протестувальників, які вийшли на вулиці столиці, аби відстояти демократичний європейський курс рідної країни.

Жорстокі розправи над мирним населенням поклали початок загальноукраїнському спротиву проросійській владі та подальшій боротьбі з ворожим сусідом, яка триває досі.

У Дрогобичі духовенство, керівництво громади та небайдужі мешканці зібрались разом у Сквері Героїв Небесної Сотні аби спільною молитвою віддати шану Героям України, які першими віддали свої життя за Україну та поклали початок боротьбі з ворогом.

Захід розпочали урочистим виконанням гімну України та скорботною панахидою, під супроводом владики Ярослава (Приріза) та священнослужителів Дрогобича.

Сьогодні свідомий український народ збирається соборно, щоб вшанувати Героїв Небесної Сотні. Їхнім гаслом була воля, гідність, цілісність та соборність української держави. Ми згадуємо та дякуємо їм. На Майдані був Бог. У одному з наметів, під час Революції Гідності, тривала безперервна молитва та був символічний напис – «Бог збереже Україну». Ті люди, які вийшли на мирні протести тоді, стали жертвами жорстоких розправ. Ворожі метастази поширились далі. Але нікому не під силу здолати тих, з ким є Бог. Гасло «Герої не вмирають» має воскресну підставу. Нам потрібна та завзятість, та сила, яку ці люди виявили до ворога, коли добровільно йшли на барикади. Хай подвиг Героїв Небесної Сотні гуртує та зміцнює нас і дає сили боротись далі – наголосив у своєму виступі владика Ярослав (Приріз).

Після молитви у сквері лунали душевні та до болю символічні для українців слова «Там, біля тополі калина росте» у виконанні Муніципального Камерного Хору «Легенда».

Сьогодні десята річниця честі та гідності нашого народу, який з дерев’яними щитами виступив проти снайперських куль. Українці показали, наскільки незламною може бути людина, яка має в серці Бога та відстоює інтереси свого народу. Ворог надалі робить все, щоб нас роз’єднати, та наша єдність і віра переможе. Вже десять років ми показуємо світові, наскільки ми потужна нація. Нація, яка не здається. Нація, яка зможе перемогти та побудувати суспільство, в якому на першому місці буде Бог і Україна – зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Квіти та поминальні лампадки до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні поклали спільно керівництво громади з дітьми полеглих Героїв України – Софією Скрипник, Анастасією Петриляк, Марією Савшак, Іваною Бойко.

Скорботний захід завершили піснею «Боже, великий єдиний, нам Україну храни».

Революція Гідності, яка відбулась десять років тому, поклала початок кровопролитній боротьбі з російським агресором, який анексував Крим, посягнув на Донбас та Луганщину, а з лютого 2022 року вчинив повномасштабне вторгнення на територію України. Ця боротьба триває досі…

Голос Сокальщини на GoogleNews