Влада працює

На Сокальщині тривають заходи, спрямовані на детінізацію робочих відносин

У Сокальській районній філії Львівського обласного центру зайнятості тривають заходи, спрямовані на детінізацію робочих стосунків у сфері зайнятості населення Сокальщини. Мета всіх цих заходів: довести роботодавцям, що трудові відносини між ними і найманими працівниками повинні будуватися на законодавчій основі, з дотриманням відповідних соціальних гарантій. Лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.

Так, упродовж лютого працівники районного центру зайнятості провели 4 семінари такої теми для роботодавців. У семінарах взяли участь 68 роботодавців. Фахівці служби зайнятості роз’яснювали переваги легальної зайнятості та ризики отримання її у «конвертах», як для працівників, так і роботодавців, звернули увагу, що ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальності. Штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Трудовий договір – це двостороння угода між працедавцем і найманою особою, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Використання тіньових схем найму робочої сили позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника якісної роботи, тощо. Тож, легальна праця є взаємовигідною процедурою для обох сторін як працедавця так і працівника. Легалізація зайнятості населення дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку, – про це наголошує Начальник відділ взаємодії з роботодавцями Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Людмила Веселова.

З цією ж метою 27 лютого фахівці районної служби зайнятості провели виїзну акцію на площі міста Сокаль. Намагалися привернути увагу громадськості до проблеми зарплати в «конвертах». Людям роздавали листівки «Ні! – зарплаті в конвертах», розповідали перехожим про цю гостру проблему. Сокальчани й гості міста залюбки слухали і цікавилися цією темою.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.