Влада працює

За ефективну співпрацю

Відбулися чергові засідання спостережної комісії при Сокальській райдержадміністрації.

Голова спостережної комісії Марія Христинич зупинилася на порядку денному. Спершу було заслухано питання про роботу із засудженими особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі та проживають на територіях Жужелянської, Свитазівської та Поторицької сільських рад.

Про це поінформували голови Жужелянської, Свитазівської сільських рад Володимир Мончук, Ганна Гарасимчук та секретар Поторицької – Діана Скочко, зокрема, щодо здійснення громадського контролю та виховної роботи в період невідбутої частини покарання особами, умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі. Члени комісії інформацію взяли до уваги і запропонували Поторицькому сільському голові Р. Смику обстежити житлово-побутові умови гр. І. Т., та спільно з дільничним інспектором ради, залучаючи депутатів ради, проводити соціально-виховну роботу. Сільським головам цих сільрад, з метою надання медичної допомоги, запропонували залучати до роботи з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі, медичного працівника; рекомендували продовжувати роботу щодо здійснення громадського контролю та виховної роботи в період невідбутої частини покарання особами, умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі, та періодично розглядати на засіданнях виконкомів рад. А голові спостережної комісії при розгляді на засіданнях комісій звітів голів сільських рад щодо виконання плану ресоціалізації запрошувати: начальника Сокальського РВ ГУ ДМС України у Львівській області, начальника кримінально-виконавчої інспекції, начальника СДІМ Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області, начальника Сокальського районного центру зайнятості.

З наступного питання заслухано начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимира Огінського, який поінформував, що за 2013 рік при зверненні до управління соціального захисту населення жодна особа не повідомляла, що вона звільнилася з місць позбавлення волі.

На що голова комісії запропонувала йому звернутися до юридичного сектору апарату райдержадміністрації і ознайомитись з переліком осіб, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі, згідно з журналом обліку і проводити роботу по соціальній адаптації з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі відповідно до повноважень спільно з Сокальським РЦСССДМ (Ігор Дещаківський) та Сокальським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (Тетяна Бугай).

Заступник начальника Сокальської ВК №47 із соціально-виховної та психологічної роботи Петро Бачинський доповів про ситуацію, яка склалася в Сокальській ВК-47 за результатами перевірки прокуратури Сокальського району, про порушення режиму в установі та поінформував про заходи, вжиті для усунення недоліків, виявлених прокуратурою Сокальського району.

Вирішено звернутися до начальника ВК №47 І. Макари в подальшій роботі не допускати порушень законодавства щодо забезпечення належних та безпечних умов тримання засуджених; при запрошенні представників установи на засідання спостережної комісії для звіту скеровувати працівників, які безпосередньо є відповідальними за звітну ділянку роботи.

На наступному засіданні спостережної комісії заслухано голів Ванівської, Опільської, Межирічанської місцевих рад щодо здійснення громадського контролю та виховної роботи в період невідбутої частини покарання особами, умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі; звіти: кримінально-виконавчої інспекції Сокальського району та Сокальського РЦСССДМ про здійснення спільних заходів щодо контролю за поведінкою осіб, звільнених від покарання; кримінально-виконавчої інспекції Сокальського району Львівської області про роботу з особами, які перебувають на обліку КВІ. Форми, методи, результативність; відділення кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області – про стан проведення виховної роботи з відповідною цільовою групою, а також інформування громадських організацій: БФ "Карітас", РО "Товариство Червоного Хреста", РО ВГО "Товариство Українських офіцерів" про здійснення ними громадського контролю в період невідбутої частини покарання особами, умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі.

Зокрема, доручено кримінально-виконавчій інспекції Сокальського району Львівської області спільно з Сокальським РЦСССДМ: провести моніторинг щодо повторного вчинення особами, які перебувають на обліку, злочинів. Про результати поінформувати спостережну комісію до грудня 2013 року; скеровувати до Сокальського районного центру зайнятості осіб, які перебувають на обліку і не працевлаштовані; опрацювати питання щодо залучення до громадський робіт осіб, які перебувають на обліку і не працевлаштовані, рекомендувати таким особам пройти професійне навчання, що полегшить працевлаштування; рекомендувати районному управлінню юстиції та службі у справах дітей райдержадміністрації, з метою недопущення вчинення порушень неповнолітніми особами, проводити правовиховну роботу в школах району.

Представник відділення кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області А. Петрига повідомив про те, що на обліку кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області на даний час перебуває 12 неповнолітніх осіб за вчинення злочинів. З них: 7 – умовно засуджених, по двох – справи на розгляді в суді, але поки що немає відповідних рішень, щодо однієї – застосовано покарання у вигляді штрафу, однак згідно з законодавством вони протягом року перебувають на обліку, а двоє осіб – на поруках у батьків.

Відділенням кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області з особами, які перебувають на обліку, проводиться систематична робота: вони періодично відмічаються у ВКМСД, з ними проводяться бесіди. До таких розмов залучаються за необхідності і батьки. ВКМСД взяла участь у заходах, проведених кримінально-виконавчою інспекцією Сокальського району Львівської області та Сокальським РЦСССДМ.

На сьогодні випадків повторного вчинення злочинів особами, які перебувають на обліку, немає. Торік 40 осіб перебувало на обліку, нині набагато менше – 12.

Рекомендовано ВКМСД Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області, з метою недопущення вчинення повторних злочинів неповнолітніми особами, що перебувають на обліку, посилити проведення профілактичних заходів (лекції, бесіди, зустрічі).

Представник Сокальського РО ВГО "Товариство українських офіцерів" Михайло Кручкевич повідомив, що Товариство надало матеріальну допомогу Сокальській ВК-47 під час негоди в січні 2013 року. Крім того, членами РО ВГО "Товариство українських офіцерів" є багато колишніх та теперішніх працівників Сокальської ВК-47, і за потреби надаються консультації.

Голова РО Товариства Червоного Хреста Леся Поліха поінформувала, що організація постійно надає допомогу ВК-47. Зокрема, після пожежі було надано муку, постіль, чоловічий одяг та взуття.

В. о. заступника начальника Сокальської ВК-47 із соціально-виховної та психологічної роботи, старший лейтенант внутрішньої служби Олександр Затіраха повідомив, що на сьогодні є проблема з навчальними дошками, ілюстративними матеріалами, особливо в кабінетах фізики та хімії.  Він також доповів про виконання завдань спостережної комісії Сокальською ВК №47 за вісім місяців цього року, розповів про паспортизацію засуджених, які зверталися на особистий прийом до голови спостережної комісії.

Голова спостережної комісії Марія Христинич наголосила, що підготує звернення до відділу освіти райдержадміністрації з проханням, за наявності, надати навчальні дошки, ілюстративні матеріали, зокрема, з предметів фізики, хімії та інших для ВК-47.

На засіданнях спостережної комісії розглянуто й інші важливі питання і прийнято відповідні рішення.

Наталія БІЛАНЬ,
секретар спостережної комісії.

Голос Сокальщини на GoogleNews