Як завжди, традиційно напередодні чергової сесії районної ради засідала комісія з питань молодіжної політики, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, яку очолює депутат Сергій Касян. Розглядали питання про надання дозволів щодо списання медичного обладнання, автомобіля та оренду приміщень. У членів комісії не було заперечень стосовно проектів рішень.
А далі голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк висловив позицію районної влади стосовно питання, про яке на офіційному і не на офіційному рівні – закриття на ремонт інфекційного відділення Сокальської ЦРЛ – йде мова останнім часом. Мешканці району стривожені, якщо на тривалий час закриють цілком відділення, то де лікуватимуться хворі: у Червонограді, Львові? Як довго триватиме ремонт? А що як у Сокальському районі перестане існувати це відділення і його перенесуть до Червонограда. Адже з подібними випадками ми вже стикнулися: головні офіси Центру поштового зв`язку, колишнього «Райтелекому» знаходяться у Червонограді. І це не додало сокальчанам ні зручності, ні якіснішого обслуговування, ні користі.
Ігор ДАЦЮК, голова Сокальської районної ради:
– Ведуться розмови щодо закриття інфекційного відділення Сокальської ЦРЛ. Я звернувся до•в. о. головного лікаря району Ярослава Вітика з проханням надати мені припис акта Головного санітарного лікаря Львівської області, на основі якого начебто закривають відділення. Я отримав цей офіційний документ, але в ньому стосовно закриття інфекційного відділення не йшлося. Є 15 пунктів припису. З таких найголовніших – це провести ремонт у відділенні, пофарбувати стіни та стелі лікарняних палат фарбою, яка піддається вологій дезінфекції, встановити крани з ліктьовими вмикачами, приймальне відділення забезпечити двома оглядовими кабінетами. На ці роботи гроші виділятимуть поетапно. І ремонт можна зробити, не закриваючи відділення. Це непотрібні спекуляції щодо закриття цього відділення.
Наталія КАРТАШОВА, заступник голови Сокальської райдержадміністрації:
– Нещодавно в облдержадміністрації відбулася колегія, на якій були присутні голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак і я. В ній взяли участь керівники структурних підрозділів, управлінь. Головний лікар області вів мову про готовність медичних закладів до Євро2012. Йшлося про приписи, що стосуються інфекційних відділень Львівщини. Деякі проблемні питання треба вирішити і в нашому інфекційному відділеннi. Голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак висловив своє розуміння проблем і готовність поетапно їх вирішувати. Щодо ремонту, то тут нема аж таких великих проблем. Можна вкластися в суму до ста тисяч гривень, а не 600 тисяч гривень, як закладено у кошторисі. Поетапно будуть виконані всі роботи. Голова райдержадміністрації висловив позицію районної влади, що зобов’язання, які поставлені, будуть виконані. Але про закриття відділення не може бути і мови.
Ярослав ВІТИК, в. о. головного лікаря Сокальського району:
– Львівська обласна санепідстанція на основі акта, пункти якого не були виконані, вирішила закрити Сокальське інфекційне відділення ще 5 травня цього року. Я з цим листом звертався до голови райдержадміністрації. Але таких серйозних приписів, які б вимагали закриття відділення немає. Проте вони не виконані, тому Сокальська райсанепідстанція подала про це інформацію Львівській обласній, на основі чого виникло рішення про закриття інфекційного відділення. Але питання з ремонтом відділення вирішують, а також є можливість замінити крани. Отож ніхто закривати відділення не буде.
Любомира НІТЕФОР, завідувач інфекційним відділенням Сокальської ЦРЛ:
– 28 квітня я була на переатестації в обласному відділі охорони здоров`я і мене шокувало запитання виконуючого обов’язки головного лікаря області: чому 5 травня закривають інфекційне відділення Сокальської ЦРЛ? Не знала що на те відповісти. Бо ні в. о. головного лікаря району, ні адміністрація райлікарні не повідомила мене про це. Дізнавшись докладніше про цю справу, я пояснила, що 17 травня відбудеться сесія районної ради, де на ремонт інфекційного відділення мали б виділити певні кошти (хоча вже попередньо були наміри виділити нашому відділенню кошти, але адміністрація райлікарні вважала за потрібне використати їх на перекриття даху лікарняної кухні). Хоча у нас не якийсь аварійний чи антисанітарний стан. Всі приписи санепідстанції виконані, окрім тих, які ми власними силами виконати не в змозі. То дуже небезпечно, коли весною, літом, восени район буде без інфекційного відділення. Маємо змогу в одному крилі відділення лікувати хворих, а в іншому – робити ремонт. То не причина, щоб взагалі закрити інфекційне відділення.
Лікарі інфекційного відділення звернулися за поясненням ситуації до в. о. головного лікаря району Ярослава Вітика. Адже переживають, бо у відділенні працює 35 осіб, яка їх доля. А ще більше всіх хвилює доля хворих, яким непросто буде добиратися у Червоноград та Львів. Бо ж ведуться розмови, різні інсинуації навколо інфекційного відділення, а що як після довгострокового ремонту відділення перестане бути інфекційним?
* * *
На закінчення розмови голова районної раді Ігор Дацюк запевнив, що інфекційне відділення, як і уся райлікарня є власністю територіальної громади і про його перепрофілювання чи продаж мови не може бути.
А вже у понеділок, 14 травня у інфекційному відділення розпочалися ремонтні роботи. Наступного дня працівники відділення на зборах обговорили ситуацію, яка склалася. Медикиінфекціоністи готові допомагати у ремонті, аби питання про закриття відділення більше не виникало.
Оксана ПРОЦЬ.