Головна / Влада працює / Зверненням громадян в прокуратурі Сокальського району приділяють особливу увагу

Зверненням громадян в прокуратурі Сокальського району приділяють особливу увагу

Організація роботи з розгляду звернень та прийому громадян, нагляд за додержанням законодавства з цих питань є одним з пріоритетних напрямів діяльності прокуратури району.

За підсумками 2010 року проведено аналіз звернень громадян, що надійшли в прокуратуру та розглянуті. Загалом отримано 228  письмових заяв і скарг від громадян, з яких вирішено 151 (задоволено 16). У 2009 році в прокуратуру району надійшло 208 звернень, вирішено 135 (задоволено – 11).

Отже, в 2010 році кількість звернень збільшилась на 20 заяв і скарг, з них кількість вирішених звернень збільшилась на 16, а кількість задоволених звернень – на п’ять.

Впродовж 2010 року в прокуратуру району з питань відновлення порушених конституційних прав і свобод надійшло 51 звернення від громадян, що на 2 звернення менше, ніж у 2009 році. Задоволено із розглянутих 12 звернень (в 2009му – 8), що вказує на динаміку зростання кількості обгрунтованих звернень. За наслідками розгляду задоволено із розглянутих в 2010 році на 2 звернення більше, що пов’язано із регіональними проблемами по виплаті заробітної плати, які склались на ВАТ «Червоноградська автобаза» (с. Острів) та в житловокомунальному підприємстві м. Великі Мости.

Також необхідно дати належну оцінку зростанню кількості звернень (на 2 звернення, в тому числі, задоволених – на 1 звернення) з питань захисту соціально незахищеної категорії громадян  у порівнянні із 2009 роком. Аналіз категорій осіб, які подали звернення на захист своїх конституційних прав встановив, що їх авторами є пенсіонери,  інваліди та малозабезпечені сім’ї з дітьми, які не в стані самостійно захистити свої права.

Зростання кількості звернень даної категорії свідчить про ріст довіри до органів прокуратури України, як установи, де незахищені категорії громадян можуть одержати безоплатну кваліфіковану правову допомогу на захист порушених прав.

Разом з тим, необхідно звернути увагу на факт значного збільшення в 2010 році звернень громадян на дії державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції, в тому числі, задоволених звернень. Так, якщо у 2009 році на дії ДВС в прокуратуру району надійшло та розглянуто 6 письмових звернень, то у 2010 році – 10,  з яких 1 звернення задоволено.

В ході перевірки звернень працюючих на ВАТ «Червоноградська автобаза» встановлено порушення конституційних прав на своєчасну та повну оплату за виконану роботу керуючим санацією ВАТ «Червоноградська автобаза», яким допущено заборгованість по заробітній платі. За результатами розгляду звернень поновлено права заявників шляхом внесення позовів в порядку наказового провадження про видачу судових наказів про примусове стягнення заборгованості, передачі наказів до державної виконавчої служби та стягнення коштів з боржника.

З аналогічних підстав загалом в 2010 році прокуратура заявила 10 позовів до Сокальського  районного суду про стягнення з ВАТ «Червоноградська автобаза» та КП «Житловокомунальне підприємство Великомостівської міської ради» заборгованої заробітної плати за результатами розгляду звернень громадян.

Також задоволено звернення мешканця міста Сокаля громадянина С. на постанову дільничного інспектора міліції Сокальського РВ ГУ МВСУ про відмову в порушенні кримінальної справи.

Перевіркою матеріалів та постанови встановлено, що  має місце факт хуліганства групою осіб, які перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння безпричинно ображали працівників Сокальської центральної районної лікарні, спричинили легкі тілесні ушкодження лікарю. Прокуратурa району скасувала постанову про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним порушенням кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч.2 КК України – за фактом хуліганства, вчиненого групою осіб. Одночасно, прокурор району виніс постанову про порушення дисциплінарного провадження за неналежне виконання службових обов’язків стосовно ДІМ Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області.

Прокуратура району провела перевірку за колективним зверненням мешканців будинку №53 по вул. Героїв УПА в м. Сокалі з питань відключення житлового будинку від мережі центрального теплопостачання, яке задоволено. Встановлено, що п. 2 рішення сесії Сокальської міської ради від 21.05.2010 р. №142 «Про затвердження схеми теплопостачання в м. Сокалі на 2010 рік» затверджено перелік житлових будинків м. Сокаля на 100% відключення від централізованого теплопостачання на 2010 рік, до якого включено будинок по вул. Героїв УПА, 53, де на початок опалювального сезону залишились без централізованого опалення житлових квартир 7 сімей, що складаються із соціально незахищених категорій громадян: пенсіонери, інваліди, неповнолітні діти. Завдяки втручанню прокуратури теплопостачання в цьому будинку відновлено.

В 2010 році в прокуратуру району надійшло одне звернення від народного депутата України П. Писарчука в інтересах Телязького сільського голови Я. Кравченко з питань самоправної підприємницької сільськогосподарської діяльності окремих юридичних осіб. Проведені перевірки із залученням спеціалістів ДПІ у Сокальському районі, Державної інспекції за використанням і охороною земель у Львівcькій області фактів самовільного захоплення земель не встановили, на всі земельні ділянки (паї) із земель сільськогосподарського призначення укладено договори оренди з громадянами – власниками цих земель, фермерські господарства та ТзОВ «Городиловичі» зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, є платниками податків.

Марина ПЕРЕТЯТКО, старший помічник прокурора, молодший радник юстиції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!