Здоров'я

6-річній дівчинці з Ковеля, яка ненароком випила миючий засіб у Львові сформували штучний стравохід

Досить рідкісну операцію виконали у лікарні Святого Миколая місяць тому. Маленька пацієнтка уже вдома.

Про це Голосу Сокальщини повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Зараз Олі шість років. Коли їй було два, вона ненароком випила мийний засіб і отримала важкі хімічні опіки стравоходу. Аби дівчинка могла пити та їсти, щомісяця впродовж року її оперували – розширювали звужений та зарубцьований стравохід. Коли це перестало допомагати, Олі встановили гастростому – трубочку в животику, по якій їжа вводилася просто у шлунок.

Окрім проблеми з харчуванням, Оля мала ще одну – слину вона ковтати не могла і мусила постійно спльовувати її в хустинку. Для дівчинки, яка у вересні пішла до школи, це було дуже некомфортно. Відтак місяць тому мама привела її до наших лікарів з проханням вилікувати дитину.

Єдиним виходом була реконструктивна операція – заміна власного стравоходу кишковим трансплантатом.

Такі втручання дуже складні і для діток рідкість. Однак, наших спеціалістів це не злякало. Штучний стравохід вони сформували з фрагмента товстого кишківника, розмістивши його за грудиною від шлунка до верхнього сегмента стравоходу. Уже на третій день після операції Оля почала самостійно ковтати слину, а через тиждень – пити воду.

Сьогодні маленька пацієнтка приїде на планове обстеження. Їй зроблять гастроскопію, яка покаже, чи зможе вона нарешті попрощатися із гастростомою. Про результати обстеження і те, як нині справи у Олі, ми обов’язково вам напишемо.

Голос Сокальщини на GoogleNews