Здоров'я

Американські та львівські хірурги прооперували 32 українців

У Львові, в межах третьої місії пластичних та реконструктивних хірургів Face to Face, прооперували 32 пацієнтів. Провідні американські спеціалісти працювали спільно з медиками Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) Першого медоб’єднання Львова.

Лікарі оперували безперервно п’ять днів поспіль, починаючи з сьомої ранку. Працювали одразу в чотирьох операційних декількома командами. Пацієнти – з усієї України, більшість – військові, які зазнали травм внаслідок війни.

«Ця місія для нашого медзакладу була вкрай важливою, адже вона – як про допомогу пацієнтам, так і про можливість лікарів вчитися у найкращих колег зі США. Підготовка до місії тривала три місяці. Всі пацієнти, яких оперували, пройшли дуже ретельний відбір: консультації, обстеження, складання індивідуального плану лікування з 3D-моделюванням та реконструкцією», – розповіли в Першому медоб’єднанні Львова.

Як зазначила, отоларингологиня, організаторка місії і президентка медичної платформи INgenius Іванка Небор, ця місія для американських лікарів була поки що найважча. «Ми обрали одразу 8 складних пацієнтів і провели для них унікальні реконструктивні операції, де ми пересаджуємо кістку з ноги на обличчя, щоб відновити втрачену щелепу. Під час першої місії ми зробили дві такі операції, під час другої – чотири, а нині – аж вісім», – зазначила Іванка Небор.

«Я задоволений, бо це був надзвичайно корисний досвід, як для пацієнтів, так і для лікарів. Американські колеги поділилися з нами своїм досвідом в мікрохірургії, а ми передали їм свій досвід оперування мінно-вибухових травм обличчя. Надалі ми плануємо самотужки робити такі операції», – розповів щелепно-лицевий хірург центру НЕЗЛАМНІ Олег Ковтуняк,

Місія пластичних та реконструктивних хірургів вже планує приїзд навесні та навіть обрали кількох пацієнтів для неї.

Нагадаємо, третя в Україні місія Face to Face тривала впродовж 12-17 листопада. А вчора з американськими хірургами зустрівся міський голова Львова Андрій Садовий.

До слова, ця гуманітарна місія створена у співпраці з American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery (AAFPRS) (The Educational and Research Foundation) та організаціями Razom for Ukraine тaNgenius. За попередні дві місії медики прооперували 50 пацієнтів, та ще 80 – проконсультували.

Голос Сокальщини на GoogleNews