Здоров'я

Чемпіона з кікбоксингу, в якого на тренуванні стався серцевий напад, врятували у лікарні Львова

41-річний Юрій Рак – професійний кікбоксер, дворазовий чемпіон України, чемпіон світу та майстер спорту міжнародного класу. До серцевого нападу ніколи не скаржився на проблеми з серцем. Напад стався раптово – у спортзалі.

Кікбоксер пригадує, що закінчував виконання вправи, як зненацька відчув важкість. Вирішив зробити перерву, щоб відновитись, але не зміг. Тоді вирішив припинити тренування і їхати додому. Та в авто йому знову стало зле: відчув жар та біль у грудях. «Таке враження, ніби я пробіг 3 км за 5 хв», – каже кікбоксер. Він зателефонував дружині та переповів симптоми. Жінка миттю зреагувала і викликала швидку. І вже за лічені хвилини медики доставили спортсмена в невідкладне відділення лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова.

Кардіологи виконали необхідні обстеження та підтвердили первинний діагноз. Коронарна артерія пацієнта – закупорена. Через гостре порушення кровопостачання вже почалося пошкодження та відмирання серцевого м’язу, тому необхідна невідкладна операція.

Втручання провели найменш травматичним методом – малоінвазивним. Через судину на стегні ввели спеціальний катетер і ним доправили до закупореної артерії стент. Це метелевий каркас, який розширює судину і відновлює кровопостачання серця. Стентування минуло успішно. Життя пацієнта врятовано.

Протягом двох тижнів Юрій проходив реабілітацію в Центрі медичної реабілітації у Брюховичах. Його виписали без жодних ознак серцевої недостатності, в повній готовності продовжити активний спорт.

Медики наголошують: Юрію вдалося зберегти життя, бо він вчасно розпізнав критичний стан та звернувся за медичною допомогою. Саме час має визначальну роль у лікування інфарктів: за допомогою необхідно звернутися не пізніше ніж за 2 години від появи перших симптомів. Це так зване «золоте вікно». Якщо за цей час лікарі нададуть допомогу, наслідки зводяться майже до нуля.

«Майже дві третини людей, в яких стається інфаркт міокарда, помирають саме через запізніле звернення. Щороку ця недуга вражає більше сорока тисяч наших громадян. Десятиліттями інфаркт займає перше місце у списку найпоширеніших причин смертності в Україні. Згідно з прогнозами Міністерства охорони здоров’я, через війну такі хвороби як інфаркт – помолодшають ще на 10-15 років. Інфаркт у молодих людей часто призводить до раптової смерті, тому закликаємо проходити планові обстеження та бути пильними щодо стану свого серця!», – застерігають у Першому медичному об’єднанні Львова.

Голос Сокальщини на GoogleNews