Здоров'я

Львівські лікарі врятували дівчинку з рідкісною вродженою недугою

Місяць тому мама дворічної Ані помітила припухлість на шиї донечки. Коли гулька почала розростатися, жінка звернулася до міської дитячої лікарні святого Миколая у Львові.

Всередині утвору медики виявили гній. Відтак, прооперували та відпустили дитину додому на Львівщину. Але ситуація повторилася. Тиждень тому Аня знову потрапила в лікарню. На додачу до гульки була ще й температура. Ліки не допомагали, тож дитину знову готували до операції.

Уже в операційній хірурги помітили, що вени та артерії у набряклій ділянці на шиї сплелися у 6-сантиметровий клубок і перетискали одна одну. Це рідкісна генетична патологія під назвою артеріовенозна мальформація. Вона могла вбити дитину.

Артеріовенозна мальформація – це заплутані, розширені кровоносні судини, в яких артерії протікають безпосередньо у вени. Ця патологія дуже рідкісна і проявляється у різному віці. У ситуації дівчинки вона загрожувала нагноєннями, деформаціями м’яких тканин у місці утворення, посинінням обличчя, тромбоутворенням, кровотечами та порушенням життєво важливих функцій організму через тиск на близько розташовані судини та нерви. Та Ані це усе більше не загрожує, адже лікарі усунули ваду, відділивши найважливіші судини під час втручання.

Тому вже через кілька днів Аня знову весела та бігає коридорами лікарні, і вже зовсім скоро зможе повернутися до рідних.

Голос Сокальщини на GoogleNews