Здоров'я

Львівські медики отримали сучасний лазер для шліфування післяопікових рубців у дітей

Найбільше у західних областях України дитяче опікове відділення центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) отримало сучасний СО2-лазер для шліфування рубців. Лише за два місяці з його допомогою лікарі пролікували 30 діток з рубцями різної складності. Раніше їх доводилось відправляти за кордон, а тепер таке лікування є можливим у Львові.

Центр НЕЗЛАМНІ, мобільний оператор «Київстар», благодійна платформа Dobro.ua та тисячі українців торік об’єдналися, аби підтримати опіковий центр дитячої лікарні святого Миколая. Спільно вдалося зібрати 3,5 млн грн., за які придбали СО2-лазер для шліфування рубців. Тож тепер діти з рубцями, отриманими внаслідок війни чи в побутових умовах, мають змогу безоплатно отримати допомогу в межах одного медичного закладу в Україні.

Одним із пацієнтів, якому допомагають прибрати рубці, є 12-річний Віталій з Самбірщини, син захисника. Внаслідок важкої опікової травми обох ніг, хлопчик переніс уже 10 операцій, у нього було уражено 12% площі тіла. І зараз йому потрібно покращити стан ураженої шкіри, адже залишились доволі великі рубці. На хлопця чекає, як мінімум, шість таких процедур із допомогою лазера.

«Нещасний випадок у домашніх умовах стався рік тому. Була пересадка шкіри і вже навіть перше шліфування, і зараз приїхали вдруге на таке шліфування. Зараз це більше як косметичний дефект, якого син хоче позбутися», – каже Роман, батько Віталія.

Такий лазер – стандарт у лікуванні рубців у дітей за кордоном. Адже це альтернатива хірургічному лікуванню, особливо у тих випадках, коли площа рубцювання після опіків є надто великою, що не дозволяє просто висікти рубець.

«За кордоном більшість дитячих опікових відділень мають такі лазери. У нас це перший і єдиний лазер в дитячій лікарні. СО2 шліфування рубців малюкам ми проводимо під загальним знечуленням, а старшим дітям – під тимчасовою аплікаційною анестезією.

Процедури робимо з певним проміжком часу – мінімум місяць-два, і це може бути декілька таких процедур, залежно від стану рубцевої тканини. Важливо, що шліфування можна починати не раніше, ніж за півроку після отримання опіку – щоб не спричинити посилене рубцювання тканин», – пояснює Галина Саян, керівниця центру термічної травми та пластичної хірургії центру НЕЗЛАМНІ.

«Цей лазер допомагає дітям шліфувати рубці і повноцінно жити. Тому це був такий великий публічний збір на цей лазер, до якого долучилася і наша компанія, і благодійники, і лідери думок», – каже Дарина Власенко, керівниця проєкту «Дитяча надія», менеджерка з корпоративно-соціальних проєктів «Київстару».

У дитячій лікарні наголошують, що відколи почалися повномасштабне вторгнення росіян, постійні обстріли та ракетні удари, дітей з опіками значно побільшало. І саме сюди маленькі пацієнти прибувають з різних куточків України. Лише торік тут отримали допомогу близько 700 дітей з опіками.

«Проблема дуже актуальна, кількість опіків і післяопікових рубців збільшилася, особливо минулого року внаслідок використання різноманітних засобів освітлення та обігріву приміщень, коли були відімкнення світла.Також дуже багато дітей нині отримують термічні ураження шкіри не лише в побуті, а й через війну. Адже кожна мінно-вибухова травма – це важкі опіки, і такі пацієнти потребують тривалого лікування. Бо вони ростуть, а рубці на місцях опіків – ні, тому їх потрібно шліфувати», – пояснює важливість такого обладнання Зоряна Іванюк, заступниця директора з розвитку та залучення інвестицій дитячої лікарні святого Миколая у Львові.

Голос Сокальщини на GoogleNews