Здоров'я

На Львівщині запрацював весь комплекс Superhumans Center

Завдяки донорам, лікування для всіх, хто постраждав через війну, у Superhumans Center безкоштовне.

Напередодні, 20 червня, у Львівській області відбулося відкриття всього комплексу Superhumans Center. Участь у ньому взяли близько 200 ветеранів та ветеранок, які пройшли протезування у центрі, меценати, завдяки яким все лікування для постраждалих від війни тут безкоштовне, а також представники різних рівнів влади.

«Останнім часом я часто говорю про Superhumans, зокрема минулого тижня на Ukraine Recovery Conference, URC2024 в Берліні. Я дуже пишаюся тим, що наші партнери так потужно зросли, і цей центр став лідером в Україні у реконструктивних операціях та навчанні хірургів-протезистів. Це привід для моєї гордості. Дякую всім за наші постійні зустрічі та за внесок у створення цього закладу. Особлива подяка пану Говарду Баффету та всім нашим закордонним партнерам, які не байдужі, і, що важливо, вони примножили та відстояли людяність в цей непростий час. Також велике спасибі Віктору Ляшку за співпрацю. Ми прагнемо зробити цю важливу послугу ще доступнішою для людей. На наших очах відбувається відновлення України, і ми говоримо про новий соціальний договір, де українці не жертви, а супергерої, які мають суперсили замість обмежених можливостей», – зазначила Перша леді Олена Зеленська.

На додачу до тих потужностей центру, які відкрили раніше, цього разу запрацювали відділення реконструктивної хірургії, відновлення слуху, стоматологічне відділення, де проводять передопераційну підготовку порожнини рота, у центрі тепер функціонує лабораторія 3D-принтеру, де друкуватимуть моделі відсутніх частин облич для кращої передопераційної підготовки, а також куксоприймачі та ортези. У новому корпусі є дві сучасні операційні, палати інтенсивної терапії. Передбачили 70 ліжкомісць для пацієнтів.

Далі у Superhumans Center планують відкрити освітній центр, де навчатимуть фізичних терапевтів та протезистів. Ця освіта має на меті двосторонній порядок: навчання фахівців центру, які надалі передаватимуть досвід іншим лікарям України. Також тут працюватимуть фахівці, які допомагатимуть усім, хто пройшов реабілітацію, з пошуком роботи.

«За рік центрі більше ніж 600 пацієнтів отримали повну послугу з протезування, тут провели понад 100 унікальних операцій. Невдовзі у Superhumans Center відкриють освітній центр, де навчатимуть фізичних терапевтів і протезистів. А сам проєкт уже почали масштабувати на Одесу та Дніпро.Звучить неймовірно, але це реальність. Ця реальність у нас є завдяки Андрію Ставніцеру, Ользі Руднєвій, Андрієві Віленському і великій команді професіоналів, яку вони очолюють, Першій леді

Олені Зеленській і міністрові охорони здоровʼя України Вікторові Ляшкові, які повірили у цей проєкт і допомагають йому розвиватися, та всім меценатам, які вірять в Україну і українців», – наголосив очільник Львівської області Максим Козицький.

Засновник центру Андрій Ставніцер каже, що Superhumans Center для нього як храм.

«Хочу подякувати всім партнерам і донорам. Це місце для мене як храм, і мені пощастило будувати цей центр з чудовими людьми для чудових людей. Тут ми перетворюємо всі поранення та шрами на гордість і спогади. Ми стали центром, який спеціалізується на лікуванні бойової травми, постійно розширюючи наші експертні знання. Я впевнений, що це робить нас сильнішими, і той досвід, який ми зібрали по всьому світу, ми маємо передати максимально великій кількості лікарів», – звернувся до присутніх Андрій Ставніцер.

У спортивній зоні ветерани та гості брали участь у змаганнях і тренуваннях з адаптивних видів спорту. Серед активностей: настільний теніс з кандидатом у майстри спорту, стрільба з лука з рекордсменкою світу та чемпіонкою України, армреслінг з кандидатом у майстри спорту, кросфіт, тренажери для греблі, ейрбайк, гирьовий спорт, паратріатлон та тестування бігових протезів.

«За останній рік я пережив багато чого. Та завдяки центру, я побачив пінгвінів в Антарктиді, подорожував світом і знову почав танцювати зі своїм колективом. Я радий, що зміг повернутися до свого колективу і два тижні тому знову виступити на великій сцені. Сьогодні я з вами. Мене могло не бути, але я є», – поділився один із ветеранів, які пройшли протезування у Superhumans Center.

Ольга Руднєва зазначила, що центр продовжуватиме свою місію, забезпечуючи найсучасніші технології та методики для реабілітації постраждалих від війни, і планує масштабувати свою модель в різних регіонах України.

Ця ініціатива, спільно з МОЗ України та Superhumans, отримала підтримку уряду Франції, і наступний центр відкри.nm в Одесі у 2025 році за підтримки Expertise France, на базі Одеського медичного університету. Це дозволить створити університетську лікарню та поєднати теоретичну освіту з практичною діяльністю. Одеський медичний університет надає приміщення площею 4 тисячі кв.м для розміщення Superhumans Odessa.

Нагадаємо, Superhumans center на Львівщині заснували 14 квітня 2023 року в колаборації з МОЗ України, за підтримки Першої Леді України,  Львівської обласної військової адміністрації, фундації Говарда Баффета та інших донорів і партнерів.

Голос Сокальщини на GoogleNews