Здоров'я

На Львівщині зареєстровано рекордну кількість інсультів за добу – 49

За 14 листопада у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф зареєстрували рекорд з кількості інсультів за добу – 49 випадків.

Про це повідомила пресслужба центру.

«Якщо подивитися на статистику, то у порівнянні з попередніми місяцями, кількість інсультів зростає. Для прикладу: у липні зафіксовано 682 виїзди на інсульт, в серпні – 748, у вересні – 751, в жовтні – 804 випадки. Практично кожну зміну ми виїжджаємо до пацієнтів, в яких за симптомами є ознаки мозкового інсульту. Якщо колись вважалося, що це виключно старші люди і пацієнти з багатьма супутніми захворюваннями, то така картина не відповідає теперішньому часу. Інсульти значно «помолодшали», – зазначила лікарка з медицини невідкладних станів підстанції №3 Зоряна Опалинська.

Лікарі додають, що для визначення ознак інсульту використовують акронім «МОЗОК», де:

М – Мовлення – у людини порушується, стає нерозбірливим

О – Обличчя асиметричне – людина не може усміхнутися

З – Запаморочення, що виникає раптово

О – Очі – різко погіршується зір одним або обома очима

К – Кінцівки не відчуваються, німіють, людина не може підняти руки чи ногу або одна рука або нога занадто слабка і не ворушиться.

У випадку визначення таких симптомів лікарі закликають викликати швидку та в жодному разі не давати ніяких медикаментів людині, не збивати тиск.

Голос Сокальщини на GoogleNews