Остеомієліт – це серйозне захворювання дитячого віку, яке характеризується гнійним запаленням кісткової тканини.
В гострій фазі захворювання має важкий перебіг, може викликати небезпечні ускладнення, в першу чергу метастатичну пневмонію. Мікроби з кістки через судинне русло переміщуються у легені, що значно погіршує стан пацієнта і навіть може закінчитися летально.
Надалі, якщо відбулась сильна руйнація ураженої кістки, можуть розвинутись деформації кісток, їх викривлення та порушення темпів росту.
Зважаючи на ці фактори, остеомієліт потребує раннього виявлення та своєчасного і правильного лікування. Найчастіше пацієнти спочатку отримували той чи інший вид травми (перелом, забій, розтягнення зв’язок), тому першочергово оглядались лікарями-травматологами різних медичних установ.
Лікарі проводили стандартні обстеження (рентген, УЗД тощо) і назначали відповідне лікування: обмеження фізичних навантажень, еластичні пов’язки, гіпсову мобілізацію, знеболення. Проте, не дивлячись на лікування у дітей зберігались чи посилювались болі, з’являлось підвищення температури і врешті решт вони звертались до дитячих хірургів.
«Літня травматизація дітей сприяє збільшенню кількості звернень до лікарні із даним захворюванням. Травми можуть бути підгрунтям, на фоні якого може розвинутись остеомієліт. Якщо після якихось травм, переломів у дитини з’являються болі, які б мали вже пройти чи підвищується температура (навіть невелика – 37-37,5) це не норма. У такому випадку не варто відкладати візит до лікарів, щоб перевірити дитину. Тоді можливо уникнути серйозних наслідків», – зазначив дитячий хірург Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» Кирило Лапшин.