Здоров'я

Спеціалісти центру “Незламні” у Львові удосконалили техніку виготовлення протезів

Навчання тривало тиждень під керівництвом досвідченого індійського протезиста Лапкуша Кумара, що співпрацює з Handicap International – Humanity & Inclusion. Це організація, яка постійно підтримує Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ, допомагає з навчанням спеціалістів та залучає своїх фахівців для реабілітації українських пацієнтів.

Фахівці удосконалили техніку виготовлення протезів нижніх кінцівок. Називається ця сучасна техніка “ischial containment socket”, що перекладається як “куксоприймач із утримуванням сідничної кістки”.

Згідно з цією технологією, частину, яка одягається на куксу та “з’єднує” кінцівку з протезом, тобто куксоприймач, виготовляють так, щоби він захоплював більшу площу – аж до сідничної кістки. Таке протезування дає кращу стабільність. Тож пацієнт почувається більш комфортно та впевненіше при ходьбі.

«Це дуже прогресивний тип куксоприймача. За цим майбутнє протезування», – переконаний керівник напрямку протезування центру НЕЗЛАМНІ Назар Багнюк. Сам він уже давно використовує цю технологію у своїй роботі. А ось нові протезисти, які нещодавно доєдналися до команди центру НЕЗЛАМНІ, опанували її тільки зараз.

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові, в Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези, а також облаштувати новий сучасний корпус реабілітації: це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Голос Сокальщини на GoogleNews