Здоров'я

У Львові хірурги врятували 6-річну дівчинку, яка страждала на рідкісне генетичне захворювання

Лікарі ЗУСДМЦ допомогли 6-річній дівчинці, що страждала на рідкісне генетичне захворювання

Наслідком хвороби стало ураження селезінки, анемія важкого ступеня та інші вторинні ускладнення.

Маленька волинянка хворіє з дитинства. Вперше негаразди зі здоров’ям донечки батьки зауважили у семимісячному віці – у дитини був збільшений живіт та знижені показники крові.

Дівчинку тривало обстежували у різних медичних установах, вона часто і важко хворіла, через погіршення стану вона часто перебувала у реанімації. Щоб контролювати анемію важкого ступеня, доводилось систематично проводити переливання еритроцитарної маси, по декілька разів на місяць.

«У наш Центр дівчинка потрапила у дуже важкому стані. Живіт дитини був гігантських розмірів. Селезінка заповнювала усю черевну порожнину, підтискала печінку, діафрагму, легені, інші внутрішні органи.

Як наслідок важкого хронічного захворювання, розвинулась низькорослість та інші вторинні ускладнення, що погіршували якість життя дівчинки», – розповіла гематологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Ольга Дорош.

Після комплексного обстеження у Центрі маленькій пацієнтці верифікували спадкову гемолітичну хворобу – спадковий стоматоцитоз. Ольга Дорош пояснила, що це рідкісне генетичне захворювання, яке впливає на еритроцити (червоні кров’яні клітини), і може спричинювати гіперспленізм (патологічне збільшення селезінки) та порушувати роботу органу.

«Існував високий ризик самовільного розриву селезінки внаслідок травми чи інфаркту селезінки. Тому мультидисциплінарна команда Центру вирішили провести спленектомію, тобто видалити селезінку», – розповіли дитячі хірурги.

Перед хірургічним втручанням у Клініці імунології та ревматології дівчинці провели необхідні щеплення.

Мама дівчинки каже, що до операції через важкий стан дитина не відвідувала дитячий садок і не могла бавитись із ровесниками. Видалення селезінки допомогло нормалізувати життєво важливі функції організму, і вже нема потреби постійної трансфузії компонентів крові.

Зараз дівчинка активно відновлюється, готується до школи, і знаходить час на розваги з іншими дітками. Загалом, живе звичним життям здорової дитини.

«Радіємо разом з батьками та медичною командою Центру», – додають медики ЗУСДМЦ.

Голос Сокальщини на GoogleNews