Здоров'я

У Львові лікують 32-річного захисника, якому ворожий снаряд знерухомив частину тіла

Уламок ворожого снаряду влучив прямо у спину та знерухомив половину тіла 32-річному воїну з Дніпра Дмитру Осипенку.

Нині захисник проходить реабілітацію в центрі UNBROKEN, де вчиться жити з наслідками травми і, водночас, докладає максимум зусиль, аби твердо стояти на ногах.

До початку повномасштабного вторгнення Дмитро мав власну автомобільну справу. Коли почалася велика війна, вирішив, що як тільки владнає всі справи з бізнесом, то одразу мобілізується. І вже за місяць він поповнив лави морських піхотинців.

Влітку 2023 року брав участь у контрнаступальних діях на Донеччині, де тоді Силам оборони вдалося звільнити кілька населених пунктів. Там і отримав поранення – у селі Старомайорське. Це було в серпні. Того дня підрозділ Дмитра щільно накривала ворожа артилерія. Захисник перечікував вогонь у виритій «норі» – це невеликий окоп для одного бійця. Коли поруч прилетіло, Дмитро одразу відчув, що не може поворушити ногами.

Евакуйовували воїна вже у критичному стані – з пробитими спиною і грудиною та кровотечею.

Перші операції з видалення уламків провели у Дніпрі та Києві. Потім була реабілітація за кордоном. А останні три місяці захисник відновлюється вже у Львові – у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN.

Попри складну мінно-вибухову травму і влучання прямо у спину, спинний мозок захисника – цілий. Тож Дмитро трохи відчуває нижні кінцівки та може встати на ноги. Фізичні терапевти активно працюють зі спастикою – підвищеним тонусом м’язів. Чоловік може не лише стояти, а й самостійно проходить по кілька кроків. Утім повернути ту фізичну форму, в якій він був до поранення, на жаль, неможливо. Тому на великі дистанції Дмитро пересувається на кріслі колісному.

Дмитро мріє стати максимально самостійним та активним. А ще дуже хоче якнайскоріше знайти спокійне місце для життя своєї родини – дружини та 7-річного сина, позаяк їхнє рідне місто Дніпро перебуває під постійними ворожими атаками.

Довідка

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Також у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Мета центру – аби люди з воєнними травмами не змушені були їхати на лікування за кордон, а рятувати, протезувати, реабілітувати їх можна було в Україні.

Голос Сокальщини на GoogleNews