Здоров'я

У Львові лікують хлопчика, який має важку форму раку та пережив окупацію

Максимкові лише шість, та йому доводиться боротися зі страшною недугою – пухлиною грудної порожнини, яка розповсюдилася по всьому організму дитини. Усе почалося два роки тому, коли хлопчик поскаржився на біль у животі та почав блювати.

Рідні Максима одразу звернулися за допомогою до лікарів у Новій Каховці та Херсоні. Місяці обстежень – і в дитини діагностували нейробластому середостіння. Така пухлина – одна з найпоширеніших і найагресивніших серед тих, які трапляються в дітей, віком до 5 років.

Тривале лікування, кілька курсів хіміотерапії, а далі – окупація. Стара Каховка, де мешкає сім’я, та Херсон, де лікувався хлопчик, окупували ворожі війська. Боротися з хворобою стало ще важче, бо на шляху дитини до одужання стали постійні обстріли, відсутність електроенергії та брак ліків. На той момент Максим отримував суху хіміотерапію, і раптово дитині погіршало.

В умовах окупації забезпечити належне лікування хлопчику було майже неможливо. Тому лікарі вирішили транспортувати Максима до Львова, до лікарні святого Миколая.

«До нашого медичного закладу хлопчика привезли каретою швидкої допомоги місяць тому, коли той був у дуже важкому стані та важив лише 15 кілограмів. Максим був повністю паралізований нижче грудної клітки. Крім того, в нього розвинулася двобічна пневмонія та почалася кровотеча. Метастази поширилися по всьому організму дитини: в голові, кістках. Уразили й кістковий мозок.

Вже за кілька днів наші спеціалісти з відділення анестезіології та інтенсивної терапії й відділення онкології, гематології та імунології стабілізували стан хлопчика. Вони переливали дитині необхідні препарати крові та давали протигрибкові антибіотики, аби вилікувати пневмонію. Максимко отримав 2 курси хіміотерапії, попереду ще 4. А пізніше буде трансплантація кісткового мозку, бо це єдиний шанс хлопчика на життя», – зазначають у лікарні святого Миколая.

Дитина вже набрала вагу, почала відчувати ноги та рухати ними.

До слова, щорічно в Україні онкозахворювання виявляють в однієї тисячі діток. Чарівної пігулки, яка могла б попередити ці хвороби, на жаль, не існує. Саме тому важливо вчасно обстежувати дітей у спеціалістів.

Голос Сокальщини на GoogleNews