Здоров'я

У Львові лікують підлітка, в якого уламок снаряду застряг біля серця

16-річний Микита – з Бахмута. Хлопець вийшов з дому набрати води, коли розпочався артобстріл. 3-сантиметровий уламок застряг у грудній порожнині хлопця – всього за кілька міліметрів від аорти.

Це трапилося 31 січня. 2 людей загинули, 4 постраждали, серед них – Микита. Він отримав важке мінно-вибухове поранення з численними переломами рук і ніг, а також пошкодження лівої легені. Каретою швидкої Микиту терміново доправили до Дніпра. Місцевим медикам вдалося стабілізувати стан хлопця.

Далі евакуаційним потягом його доправили до Львова, в Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ. Аби врятувати хлопцеві життя, наші спеціалісти виконали дві операції.

Спершу малоінвазивно видалили уламок із грудної порожнини, а пізніше – дрібні уламки з м’яких тканин, стегна та плеча. Це робила команда дитячих хірургів на чолі з керівником Центру хірургії лікарні святого Миколая Андрієм Дворакевичем і завідувачем відділення хірургії Олександром Калінчуком та хірургинею Ларисою Шевченко. На випадок виникнення ускладнень в операційній чергували кардіохірурги на чолі з Олександром Ячніком. Анестезіологічну складову забезпечили спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії, зокрема, його завідувач Ярема Безніско.

Наразі життю Микити травми більше не загрожують. Однак попереду у хлопця тривалий процес відновлення. Для цього з ним щоденно по кілька годин працюють фахівці з реабілітації. Сам Микита каже: сподівається, що одужає зовсім скоро. Він мріє про перемогу та повернення додому.

Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові створюють Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Тут з кожним українцем працює мультидисциплінарна команда, яка надає хірургічну, фізичну, психологічну та психосоціальну професійну допомогу. Завдяки підтримці донорів, відкрили протезну майстерню та встановлюють біонічні протези.

Голос Сокальщини на GoogleNews