Здоров'я

У Львові медики спільно з американськими хірургами проведуть унікальні пластичні операції дітям

20 березня медики комунального закладу Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» разом з лікарями зі США розпочали консультувати пацієнтів з складними патологіями.

В рамках програми співпраці “Нове тіло”, організованої за сприяння благодійної організації LEAP GLOBAL MISSION до Львова приїхали десятеро фахівців зі США – щелепно-лицеві, пластичні і дитячі хірурги, уролог, ЛОР, дерматолог, офтальмолог, а також черепно-лицеві ортодонти. Це вже третій візит американських медиків до Львова, минулого року вони двічі приїздили з благодійною місією, а також подарували медикам Охматдиту обладнання, необхідне для проведення складних хірургічних втручань.

Впродовж шести днів львівські лікарі, спільно з колегами зі США консультуватимуть та оперуватимуть маленьких пацієнтів з вродженими, або набутими патологіями.

«Огляди, консультації, операції проводяться безоплатно. В час війни українським лікарям складно виїхати за кордон для підвищення кваліфікації, тому візит колег для нас цінний. Ми освоюємо нові методики, технології, а пацієнти можуть отримати допомогу в Україні, не шукаючи можливостей за кордоном», – наголосив медичний директор з хірургічної роботи Охматдиту Богдан Мальований.

До Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії на базі Охматдиту уже звернулося понад 30 дітей, які мають складні вади розвитку.

За словами щелепно-лицевого хірурга Охматдиту Христини Пограничної, деякі із запланованих операцій – унікальні, таких в Україні ще не проводили.

“Пацієнтів розділили на групи, залежно від патологій. Це патології голови і шиї, проблеми щелепно-лицевої ділянки, вроджені та набуті вади обличчя, вух, носа, очного яблука, повік, рубці після травм. Ми запланували понад 15 складних операцій. Унікальними є оперативні втручання на щелепних кістках, а саме дистракційні методи при деформаціях обличчя, пов’язаних з розщілинами губи і піднебіння», – пояснила Христина Погранична.

Міжрегіональний Центр дитячої щелепно-лицевої хірургії – єдиний заклад, в якому фахівці надають комплексну допомогу, від операції до повної реабілітації діток з вродженими та набутими вадами обличчя.

Як розповіла професорка кафедри ортодонтії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталя Чухрай, лікування таких пацієнтів проводиться не одним фахівцем, а командою до якої залучені: щелепно-лицевий хірург, лікар ортодонт, логопед і лікар психолог.

«Ми готуємо дітей до хірургічного втручання та проводимо супровід, спостереження після операції. Важливо повністю реабілітувати дитину. Ми вдячні закордонним колегам за співпрацю та можливість навчитися нового, а головне – за порятунок наших дітей»,- зазначила Наталя Чухрай.

За підсумками роботи, 24 березня американські медики проведуть конференцію для львівських колег. Місії в Україну будуть продовжуватися. Запис на наступні консультації проводиться за номером телефону: 067 76 000 31

Голос Сокальщини на GoogleNews