Здоров'я

Відомі реконструктивні хірурги з Чехії прооперували 12 та оглянули 30 пацієнтів у Львові

Топові реконструктивні та пластичні хірурги з Чехії знову завітали з місією до Першого медичного об’єднання Львова. Протягом тижня вони пліч-о-пліч з львівськими лікарями провели 30 консультацій та прооперувати 12 пацієнтів зі складними травмами мʼяких тканин тіла і голови.

Це унікальні втручання із застосуванням мікрохірургічних технік та сучасних реконструктивних технологій. Дві операції були особливо складними і тривали понад 10 годин.

Це вже третій візит провідних спеціалістів Університетської клініки чеського міста Брно. Мета цієї місії – допомогти найбільшому в західних регіонах України опіковому закладу – Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медичного об’єднання Львова, впровадити нові сучасні методи реконструктивних операцій.

Зі слів медиків, статистика щодо смертності через отримані опікові травми в Україні вкрай невтішна. Лише 20% пацієнтів з опіками понад 50% тіла виживають. Найважчих хворих лікарі стабілізують та відправляють на подальше лікування за кордон. Саме тому у Першому медоб’єднанні Львова докладають максимальних зусиль, аби мати змогу рятувати українців в Україні, навчають спеціалістів та створюють належні умови для перебування пацієнтів з опіками.

«Ми – найбільший заклад в західних областях України, який займається опіковими травмами. Нині маємо багато пацієнтів із важкими ураженнями. Навчаємося, бо хочемо, аби ці люди змогли отримати допомогу в рідній країні», – каже Галина Саян, керівниця Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медобʼєднання Львова.

Візит спеціалістів з міста Брно до Львова відбувся в межах програми Medevac. Це спеціальна урядова гуманітарна місія Міністерства внутрішніх справ Чехії.

До слова, зараз також провідний спінальний хірург зі США Марк Диржка допомагає фахівцям дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова лікувати дітей з вадами хребта. Більше про його візит читайте за посиланням.

Голос Сокальщини на GoogleNews