Згадаємо, як це було

1 січня Сокальщина відзначила 110 річницю з дня народження провідника ОУН Степана Бандери

1 січня Сокальщина відзначила 110 річницю з дня народження провідника ОУН Степана Бандери. В Сокальському районному Народному домі пройшла урочиста академія. Віддати шану одному з лідерів українського визвольного руху, прийшли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк, а також депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, духовенство, представники політичних та громадських організації, ветерани ОУН-УПА та АТО.

Урочисту академію розпочали представники братства вояків ОУН-УПА Максим Савка та Михайло Куцяба. Останній привітав присутніх із Новим роком та Різдвом Христовим, а Максим Савка прочитав декалог українського націоналіста.

Далі на сцену запросили очільників району і міста: Миколу Паська, Миколу Поліщука, Вадима Кондратюка, а також депутата Львівської обласної ради Сергія Касяна. Звертаючись до громади, голова Сокальської районної ради Микола Пасько зазначив: «Як 60-70 років тому Україна продовжує війну із московськими загарбниками і ця боротьба не закінчується. В її ході відроджується українська держава та українська нація. Створюється унітарна православна автокефальна церква. 2019 рік буде визначальним, тому що український народ обиратиме свій подальший шлях: чи йти курсом зміцнення держави та європейського розвитку чи повертатись назад. Я переконаний, що українці зроблять такий вибір, який схвалив би Степан Бандера».

Микола Пасько також розповів, що у 2019 році районна рада спільно із відділом з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації та сокальським осередком молодіжної організації «ПЛАСТ НСОУ» планує реалізувати нову загальнорайонну програму «Стежками Героїв Сокальщини». Це проект національно-патріотичного спрямування. В його межах діти зможуть ознайомитись із історичними подіями національно-визвольної боротьби ХХ століття, які відбувались на наших теренах.

Завершив очільник райради свій виступ офіційним військовим привітанням «Слава Україні!».

1 січня Сокальщина відзначила 110 річницю з дня народження провідника ОУН Степана Бандери   1 січня Сокальщина відзначила 110 річницю з дня народження провідника ОУН Степана Бандери  1 січня Сокальщина відзначила 110 річницю з дня народження провідника ОУН Степана Бандери

Продовжилась урочиста академія патріотичним концертом, після якого громада на чолі із священиками прийшла до барельєфу Степана Бандери. Там відбулось покладання квітів, панахида та громадське віче. Виступали представники 10 політичних сил, які представлені в Сокальській районній раді та громадські активісти. Усі присутні спільно виконали гімн ОУН «Зродились ми з великої родини», а на завершення разом заспівали гімн України.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.