Згадаємо, як це було

100-річчя ЗУНР в Сокалі відзначили урочистою ходою та вічем

На Сокальщині відзначили 100-річчя Західно-Української Народної Республіки. В населених пунктах району пройшли урочисті заходи. Зокрема в Сокалі о 10.30 розпочалась Служба Божа, після якої духовенство відслужило панахиду біля стели пам’яті Героям Небесної сотні. Керівники району, голова Сокальської районної ради Микола Пасько та керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська поклали квіти до підніжжя стели героям, які загинули під час Революції Гідності.

100-річчя ЗУНР в Сокалі відзначили урочистою ходою та вічем

100-річчя ЗУНР в Сокалі відзначили урочистою ходою та вічем

100-річчя ЗУНР в Сокалі відзначили урочистою ходою та вічемБіля церкви була сформована урочиста колона, яка пішою ходою пройшла вулицями міста. У ній взяли участь духовенство, Сокальський осередок пласту, члени братства вояків ОУН-УПА, влада міста та району і депутати. До них долучились також небайдужі містяни. Під супровід духового оркестру вони гуртом рушили до Сокальської міської ради, де встановлено пам’ятну дошку із написом «В цьому будинку з листопада 1918 року діяли органи державної влади Західно-Української Народної Республіки». Митрофорний протоієрей, отець Ярослав Кащук освятив пам’ятний знак і колона далі рушила на міське кладовище.

100-річчя ЗУНР в Сокалі відзначили урочистою ходою та вічемВідтак, біля пам’ятника Борцям за волю України, де похований 101 стрілець УГА, які загинули в боях, обороняючи Західноукраїнську Народну Республіку в 1918-1919 роках, пройшло віче. Після поминальної панахиди до присутніх звернулись отець Ярослав Кащук, почесний голова братства вояків ОУН-УПА Михайло Куцяба, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, керівник апарату СРДА Віра Левандовська, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян та міський голова Сокаля Вадим Кондратюк.

Також в ході урочистостей на цвинтарі була освячення ще одна пам’ятна дошка з прізвищами стрільців УГА, які загинули саме в Сокалі.  Микола Пасько повідомив, що до відзначення 100-річчя ЗУНР Сокальська районна рада прийняла рішення про вcтановлення таких пам’ятних знаків. Вони розміщені не лише в Сокалі, а по всьому району. Загалом була виготовлена 21 дошка із прізвищами тих вояків УГА, які воювали та загинули на наших теренах.

100-річчя ЗУНР в Сокалі відзначили урочистою ходою та вічемНа завершення перед присутніми виступили представники Сокальського осередку пласту, громада спільно виконала пісню «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали» та поклала квіти і запалені лампадки до пам’ятника Борцям за волю України.

Відеосюжет про відзначення 100-річчя ЗУНР

Голос Сокальщини на GoogleNews