Згадаємо, як це було

На місці колишнього села Іваньки Червоноградського району відбулися поминальні заходи біля братської могили воїнів УПА

3 жовтня, на місці колишнього села Іваньки, що на території Белзької громади,Червоноградського району, відбулися поминальні заходи біля братської могили воїнів УПА та каплиці, збудованої в пам’ять про спалене село.

Щороку на цьому священному місці збираються представники влади, громадськості, духовенство, щоб вклонитися пам’яті безневинних жертв комуністичного режиму.

Поминальну панахиду відправляли священнослужителі: о.Володимир, о.Петро, о.Іван та о.Володимир біля каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, опісля відбувся урочистий концерт місцевих народних колективів.

Також до присутніх звернувся уродженець Іваньків Степан Івасейко: «Саме такі приклади патріотизму та відданої любові до рідної землі повинні вчити прийдешні покоління поважати своїх героїв і пам’ятати про ту найвищу ціну за незалежність нашої Держави, яку довелося заплатити упівцям – ціну людського життя»,- зазначив Степан Іванович Івасейко.

Додамо, завдяки Степану Івасейку, 32 роки тому, вперше відбулись поминальні заходи на місці спаленого села. А також Степан Івасейко є автором і будівничим меморіального комплексу, який встановлено на місці спаленого села Іваньки.

Довідково. 28 серпня 1944 року московсько-більшовицькі загарбники стерли з лиця землі село Іваньки. А 29 серпня 1944 року, біля уже спаленого села, відбувся один з найбільших боїв УПА з більшовиками.

Архівні джерела стверджують, що у тому бою загинуло близько 500 більшовицьких солдатів. Наші втратили 14 убитих (вони поховані в іваньківській братській могилі), 4 тяжко і 7 легко поранених.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.