Згадаємо, як це було

На території Сокальщини львівські археологи знайшли унікальні артефакти, датовані І-ІІ сторіччями н. е.

В двох могильниках, розташованих на території Сокальського району були виявлені частини крупної глиняної червонолакової посудини («terra siggilata»), предмети зі скла, вироби з металу, та два бронзові казани великого розміру. Знайдене захоронення відносять до кінця І середини II сторіч нашої ери, що пов’язане з міграційними процесами германських племен. Про це повідомляють у прес-службі Львівської ОДА, повідомляє Кристинопіль Інфо.

Особливе значення пам’ятки полягає в тому факті, що з’ясувалося перебування племен, яких на визначеній території бути не повинно. Це значно розширює історію України та підтверджує припущення, що деяка частина свебських племен пройшлася територією сучасної Західної України. Такими думками поділився керівник експедиції Ярослав Онищук.

Цікавий факт перші артефакти були виявлені в Сокальському районі Львівщини взагалі випадково. Ці знахідки навесні 2017 принесли до музею року місцеві мешканці. Серед принесених речей виявились частини мечів, наконечники списів та інше. Важливість знахідки ті її значення для історичної науки не тільки України, а і усієї Європи, змусила науковців КЗ ЛОР “Історико-краєзнавчий музей” розпочали дослідження спільно з кафедрою археології Львівського національного університету імені Івана Франка. Розкопки почалися у липні 2017 року та вже зараз можна говорити про те, що вони дали неочікуваний сенсаційний матеріал.

Нововідкрита пам’ятка археології має надзвичайно важливе значення не тільки для України, а й країн Центральної Європи. Знайдені речі можна експонувати на виставках в провідних музеях Європи.

Науковці планують продовжувати пошук, а мешканцям Сокальського району, що повідомили про незвичайну знахідку археологів, вручили подяки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.